Projektant „League Of Legends”, Phreak, opuszcza media społecznościowe po groźbach śmierci.

Były komentator League Of Legends postanawia opuścić media społecznościowe z powodu gróźb śmierci

David „Phreak” Turley, były komentator League Of Legends i obecny główny projektant rozgrywki, zdecydował się opuścić media społecznościowe w związku z kilkoma groźbami śmierci i wzrostem toksyczności.

Decyzja Phreaka

Phreak ogłosił tę wiadomość w filmie opublikowanym we wtorek, 14 listopada, podczas podglądu aktualizacji League Of Legends 13.23. Oznajmił, że „w mniejszym lub większym stopniu zrezygnuje na razie z mediów społecznościowych”, przypisując tę ​​decyzję wzrostowi toksyczności i wyjaśniając, że „nie warto widzieć pomocnego komentarza wśród wszystkich gróźb śmierci”. „Tak właśnie jest” – dodał.

Decyzja po „niedopuszczalnym” użyciu sygnału przynęty

Decyzja Phreaka o opuszczeniu mediów społecznościowych wynika z wiadomości, że ping wabiący został usunięty z powodu „niedopuszczalnego” użycia, które nie było zamierzone przez twórców. Poza Riot Games branża musiała stawić czoła toksyczności i sposobowi, w jaki deweloperzy są traktowani przez społeczność swoich gier. W zeszłym roku streamer Destiny 2 Bungie pozwał streamera za oszukiwanie i nękanie jego pracowników, a firma Ubisoft niedawno nawiązała współpracę z policją w Northumbrii, aby stawić czoła „ekstremalnej” toksyczności. Riot ogłosił także utworzenie nowej wirtualnej grupy dla League Of Legends o nazwie Heartsteel, składającej się z sześciu członków, w tym Baekhyuna z EXO. Ich pierwszy singiel zatytułowany „Paranoia” został wydany w zeszłym miesiącu.

Phreak wraz z NewJeans wydali utwory na trwający turniej League Of Legends, który zakończy się 19 listopada. Z innych wieści ze świata gier wynika, że ​​następna gra studia Larian, Baldur’s Gate 3, przesunie „wiele granic”.

Źródło: www.bing.com