Projektant „League Of Legends” Phreak opuszcza media społecznościowe po groźbach śmierci

Główny projektant rozgrywki League of Legends odchodzi z mediów społecznościowych

David „Phreak” Turley, były komentator League of Legends i obecny główny projektant rozgrywki, zdecydował się opuścić media społecznościowe w związku z kilkoma groźbami śmierci i wzrostem toksyczności.

Decyzja motywowana wzrostem toksyczności

Phreak ogłosił tę wiadomość w filmie opublikowanym we wtorek, 14 listopada, podczas przedstawiania łatki League of Legends 13.23.

Powiedział, że zamierza „mniej więcej opuścić media społecznościowe na najbliższą przyszłość”, przypisując swoją decyzję wzrostowi toksyczności i wyjaśniając, że „nie warto oglądać okazjonalnych pomocnych komentarzy pośród wszystkich gróźb śmierci” . »

„Tak właśnie jest” – dodał.

Zjawisko po ogłoszeniu usunięcia funkcji gry

Decyzja Phreaka o opuszczeniu sieci społecznościowych jest następstwem ogłoszenia, że ​​ping został usunięty w wyniku „niedopuszczalnego” użycia, które nie było zamierzone przez twórców.

Poza Riot Games branża boryka się z toksycznością i sposobem traktowania twórców przez społeczność swoich gier. W zeszłym roku twórca Destiny 2, Bungie, pozwał streamera za oszukiwanie i nękanie jego pracowników, a firma Ubisoft niedawno połączyła siły z policją w Northumbrii, aby uporać się z „ekstremalnymi „toksyczność.

Najnowsze wydarzenia w uniwersum League of Legends

Riot ogłosił niedawno utworzenie nowej wirtualnej grupy dla League of Legends o nazwie Heartsteel, składającej się z sześciu członków, w tym Baekhyuna z EXO. Ich pierwszy singiel zatytułowany „Paranoia” został wydany w zeszłym miesiącu.

To czwarta wirtualna grupa utworzona przez Riot Games w League of Legends, składająca się z heavy metalowego zespołu Pentakill, K-popowej grupy K/DA i hiphopowego kolektywu True Damage, które zostały dodane do gry. postacie.

Ponadto zarówno Heartsteel, jak i NewJeans wypuściły utwory na trwający globalny turniej League of Legends, który zakończy się 19 listopada.

Wiadomości ze świata gier wideo

Z innych wieści ze świata gier wynika, że ​​następna gra studia Baldur’s Gate 3, Larian, przesunie „wiele granic”.

Źródło: www.bing.com