Projektant League Of Legends, Phreak, opuszcza media społecznościowe po groźbach śmierci

Były komentator LoL i projektant gier rezygnuje z mediów społecznościowych po groźbach śmierci i toksyczności

David „Phreak” Turley, były komentator League Of Legends i obecny główny projektant rozgrywki, zdecydował się opuścić media społecznościowe po otrzymaniu kilku gróźb śmierci i zauważeniu wzrostu toksyczności.

Decyzja Phreaka o opuszczeniu mediów społecznościowych

Phreak ogłosił tę wiadomość w filmie opublikowanym we wtorek, 14 listopada, podczas podglądu aktualizacji League of Legends 13.23. Powiedział, że „mniej więcej” zamierza „natychmiast” opuścić media społecznościowe, przypisując swoją decyzję wzrostowi toksyczności i wyjaśniając, że nie warto od czasu do czasu oglądać pomocnego komentarza wśród tych wszystkich gróźb śmierci.

„Tak właśnie jest” – dodał.

Reakcje przemysłu na toksyczność

Decyzja Phreaka o opuszczeniu mediów społecznościowych następuje po ogłoszeniu, że ping przynęty zostanie usunięty z powodu „niedopuszczalnego” użycia, które nie było zamierzone przez twórców. Poza Riot Games branża zdała sobie sprawę z toksyczności i sposobu, w jaki deweloperzy są traktowani przez społeczność graczy. W zeszłym roku nadawca Destiny 2, Bungie, pozwał streamera za oszukiwanie i nękanie swoich pracowników, a firma Ubisoft niedawno nawiązała współpracę z policją w Northumbrii, aby zaradzić „ekstremalnej” toksyczności.

Nowe rozwiązania w League of Legends

Niedawno Riot ogłosił utworzenie nowego wirtualnego boysbandu dla League of Legends o nazwie Heartsteel, składającego się z sześciu członków, w tym Baekhyuna z EXO. Ich pierwszy singiel ukazał się w zeszłym miesiącu i nosi tytuł „Paranoia”. Są czwartą wirtualną grupą stworzoną przez Riot Games w League of Legends, dołączającą do takich grup jak Pentakill, K/DA i True Damage. Heartsteel wraz z NewJeans wydali tytuły na trwający globalny turniej League of Legends, który zakończy się 19 listopada.

Nadchodząca gra studia Baldur’s Gate 3

Z innych wieści ze świata gier wynika, że ​​nadchodząca gra studia Baldur’s Gate 3, Larian, przesunie „wiele granic”.

Źródło: www.bing.com