Profesjonalny gracz LoL Clid wyrzucony z zawodów LoL Esports na rok

Profesjonalny gracz League of Legends, Kim „Clid” Tae-min, został zawieszony we wszystkich oficjalnych rozgrywkach LoL Esports, w tym w turniejach lokalnych i międzynarodowych, takich jak sezon wiosenny i letni LCK, a także Challengers League LCK (LCKCL), niższy oddział LCK. Zawieszenie to wynika z naruszenia przez niego zasad LCK, w szczególności dotyczących niewłaściwych zachowań seksualnych.

Śledztwo i zarzuty dotyczące zapłodnienia in vitro

Według koreańskiego dziennika Daily Esports, po szeroko zakrojonym dochodzeniu przeprowadzonym przez komisję LCK, które obejmowało przegląd postów w Internecie i zeznań graczy, ustalono, że Clid był zamieszany w działania o charakterze seksualnym. W czerwcu kobieta zamieściła publiczną wiadomość na X (dawniej Twitterze), w której twierdziła, że ​​24-letni gracz LoL-a molestował ją seksualnie. Jako dowód udostępniła zrzuty ekranu z ich rozmów na platformie komunikacyjnej. Ponadto zgłosiła się inna ofiara, twierdząc, że Clid wiedział, że jest nieletnia, kiedy zaczął ją molestować seksualnie.

Brak oficjalnej reakcji ze strony Clida i jego zespołu

Ani Clid, ani jego zespół Hanwha Life Esports nie wydali oficjalnego oświadczenia w sprawie jego zawieszenia.

Konsekwencje zawieszenia Clida

W wyniku rocznego zawieszenia Clid zostaje wykluczony z udziału w sezonie zasadniczym, a tym samym traci możliwość rywalizacji w innych regionach i wydarzeniach międzynarodowych, takich jak Mid-Season Invitational (MSI) i Mistrzostwa Świata (Światy).

Ścieżka kariery Clida

Clid rozpoczął swoją profesjonalną karierę w League of Legends w regionie chińskim jako dżungler w Newbee Young w 2016 roku. Po dołączeniu do LCK w 2018 roku grał w renomowanych drużynach, takich jak T1 i Gen.G.

Obserwuj ONE Esports na Facebooku i Twitterze, aby uzyskać więcej aktualności, wskazówek i najważniejszych informacji o LoL.

Źródło: www.oneesports.gg