Producent wykonawczy MMO League Of Legends rezygnujeNienazwany MMORPG Riot Games stracił w tym tygodniu przewagę, a producent wykonawczy Greg Street ogłosił swoje odejście z projektu i firmy z powodu „kombinacji względów osobistych i zawodowych”. Street jest w Riot Games od dziewięciu lat, a wcześniej pracował nad dużymi franczyzami, w tym Age of Empires i World of Warcraft.

MMO osadzone w świecie League of Legends, Runeterra, zostało ogłoszone przez Street pod koniec 2020 roku podczas rekrutacji do projektu, a od tego czasu szczegóły dotyczące gry były skąpe. Street od czasu do czasu szczerze wypowiadał się na Twitterze na temat procesu produkcji, twierdząc, że MMO może nie zostać wydane, jeśli nie spełni surowych standardów Riot, a także obiecuje, że będzie szanować czas swoich graczy.

Street powiedział, że decyzja o odejściu z Riot była podyktowana zarówno względami osobistymi, jak i zawodowymi, wyjaśniając, że „w zeszłym roku doświadczył druzgocących strat osobistych i chcę być bliżej mojej ocalałej rodziny”. Street dodał, że planuje pozostać w tworzeniu gier i obecnie rozważa wiele możliwości.

Wątek kończy się zapewnieniem dla tych, którzy martwią się o los MMO League of Legends, a Street mówi, że „najważniejszą pracą, jaką mogłem wykonać w ramach [building a League of Legends MMO] było zbudowanie niesamowitego zespołu.” Obiecuje, że projekt jest teraz w dobrych rękach i że „będzie z wami wszystkimi grając w Riot MMO, kiedy wyjdzie”.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.

Źródło : https://www.gamespot.com/articles/league-of-legends-mmos-executive-producer-is-stepping-down/1100-6512138/?ftag=CAD-01-10abi2f