Problemy z Vanguard: Riot wyjaśniają

Gracze League of Legends borykali się ostatnio z problemami z Vanguard, kontrowersyjnym zabezpieczeniem Riot przed oszustwami, objawiającymi się komunikatami o błędach, takimi jak Windows nie może uzyskać dostępu do konkretnego urządzenia, nie można zainstalować zależności i pojawia się błąd 1067. Pomimo oskarżeń, że Vanguard to oprogramowanie szpiegujące, Riot twierdzi, że tak nie jest.

Vanguard: zaawansowany mechanizm zapobiegający oszustwom

Vanguard to podstawowy moduł zabezpieczający, podobny do tych, które można znaleźć w innych grach wieloosobowych, takich jak Fortnite i Warzone. Już wcześniej pojawiały się twierdzenia, że ​​jest to oprogramowanie szpiegujące, jednak podczas pobierania Vanguard pojawia się ostrzeżenie, że będzie on miał dostęp do podstawowych funkcji komputera.

Problemy Vanguarda

Wraz z wydaniem aktualizacji 14.9 League of Legends wybuchły kontrowersje. Vanguard został oskarżony o „zdejmowanie komputerów” i „manipulowanie niepowiązanymi plikami”. Jeden z tweetów twierdzi nawet, że prosi o „usunięcie folderu System32” – miejsca, w którym znajdują się pliki krytyczne dla działania systemu Windows.

Riot zamieścił kilka odpowiedzi na Reddicie, twierdząc, że nowe problemy techniczne nie mają związku z premierą Vanguarda.

Odpowiedzi na zamieszki

W przypadku problemów takich jak nie uruchamiający się laptop Riot odpowiedział, wyjaśniając, że te problemy nie są związane z Vanguard. Proponowanym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie komputera w celu rozwiązania problemu związanego z baterią CMOS.

Nick „LS” De Cesare podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z radą Riot dotyczącą rozwiązania problemu z Vanguard, podkreślając znaczenie włączenia UEFI i TPM2.0 w BIOS-ie.

Wniosek

Czekając na odpowiedź Riot Games, gracze mogą przeglądać listę aktualnych kodów błędów League of Legends i wskazówki, jak je naprawić.

O wszelkich nowych informacjach będziemy informować na bieżąco. W międzyczasie nie wahaj się i sprawdź nasze wiadomości dotyczące komputerów PC w Google News i skorzystaj z naszych ofert PCGN, aby uzyskać dobre oferty.

Źródło: www.bing.com