Pro Clid wyrzucony z zawodów LoL Esports na rok

Profesjonalny gracz League of Legends, Kim „Clid” Tae-min, został zawieszony we wszystkich oficjalnych ligach LoL Esports, w tym w turniejach lokalnych i międzynarodowych, takich jak sezon wiosenny i letni LCK, a także LCK Challengers League (LCKCL) , dolna część LCK.

Clid zawieszony za molestowanie seksualne

Zawieszenie to wynika z naruszenia przepisów LCK dotyczących działań o nieodpowiednim charakterze seksualnym. Po szeroko zakrojonym dochodzeniu przeprowadzonym przez komisję LCK, które obejmowało przejrzenie postów online i wypowiedzi graczy, ustalono, że Clid dopuścił się działań niewłaściwych pod względem seksualnym, jak donosi koreańskie media Daily Esports.

Zarzuty wobec Clida

W czerwcu kobieta zamieściła na X (dawniej Twitterze) publiczny komunikat, w którym oskarża 24-letniego gracza LoL-a o molestowanie seksualne. Jako dowód udostępniła zrzuty ekranu z ich rozmowy na platformie komunikacyjnej. Ponadto inna ofiara zgłosiła się, aby złożyć zeznania, twierdząc, że Clid wiedział, że jest nieletnia, kiedy zaczął ją molestować seksualnie.

Żadnych oficjalnych oświadczeń

Do chwili obecnej ani Clid, ani jego zespół Hanwha Life Esports nie wydali oficjalnych oświadczeń w sprawie jego zawieszenia.

Konsekwencje zawieszenia

W wyniku rocznego zawieszenia Clid zostaje wykluczony z udziału w sezonie zasadniczym i traci możliwość rywalizacji w innych regionach i wydarzeniach międzynarodowych, takich jak Mid-Season Invitational (MSI) i Mistrzostwa Świata (Światy).

Droga zawodowa Clida

Clid rozpoczął swoją profesjonalną karierę w League of Legends w regionie chińskim jako dżungler w Newbee Young w 2016 roku. Po przeprowadzce do LCK w 2018 roku grał w renomowanych zespołach, takich jak T1 i Gen.G.

Aby uzyskać więcej wiadomości, przewodników i najważniejszych informacji o LoL, śledź ONE Esports na Facebooku i Twitterze.

CZYTAJ WIĘCEJ: To nie tylko zguba i mrok: dlaczego fani e-sportu będą największymi zwycięzcami pomimo ciągłych zmagań branży.

Źródło: www.bing.com