Poznaj Aurorę, nową mistrzynię League of Legends z zamarzniętych krain Freljordu

League of Legends: Odkryj historię kolejnego bohatera, Aurory

Aurora: nowy bohater wkrótce dostępny w League of Legends

Riot Games w końcu oficjalnie ujawniło historię i grafikę Aurory, kolejnego mistrza League of Legends. Nazywana „Czarownicą Między Światami”, Aurora pochodzi z zamarzniętych krain Freljordu i podobnie jak Rengar i Ahri należy do rasy Vastaya. Pochodząca z małej, odizolowanej wioski we Freljordzie, Aurora od dzieciństwa posiada zdolność widzenia duchów i ich dziwnego królestwa. Jej wyjątkowość doprowadziła ją do izolacji i indywidualizmu, a odkrycie nowych, dziwnych duchów w jej rodzinnej wiosce wzbudziło jej ciekawość, co skłoniło ją do wyruszenia w poszukiwaniu wiedzy. Według niedawno udostępnionej wiedzy, Aurora w końcu spotkała smukłego, dzikiego ducha i zapragnęła go oswoić. To zbliżyło ją do istniejących mistrzów, Ornna i Udyra, którzy pomogli jej w jej wyprawie.

Związek Aurory z Ornnem był już wcześniej pokazywany w interaktywnej grze typu powieść wizualna w kliencie League of Legends. Pod przywództwem Udyra Aurora szukała audiencji u Wielkiego Barana, który wyjawił jej imię swojego smukłego ducha – Haestryr. Duch ten okazał się jednym z wielu półbogów i rodzeństwa Ornna, Volibeara i Anivii. Aurora pragnie pomóc Haestryrowi odnaleźć drogę do domu, więc opuszcza posiadłość Ornna w Hearth-Home, aby spotkać się z innymi półbogami, którzy mogą posiadać klucz do przeznaczenia Haestryra.

Połączenie z rozszerzonym uniwersum League of Legends

Historia Aurory bezpośrednio wiąże ją z kilkoma istniejącymi bohaterami, a wraz z przyszłymi rozszerzeniami jej historii możemy zobaczyć jeszcze więcej znajomych twarzy. Freljord to jeden z najciekawszych regionów w całej Runeterze, pełen tajemnic i cudów, co czyni go idealnym miejscem dla każdego mistrza. Aurora zostanie prawdopodobnie ujawniona w kolejnym cyklu aktualizacji, co oznaczałoby, że będzie to druga połowa lipca.

Źródło: dotesports.com