Powrót League of Legends Filipiny z Pucharem Empireum

Powrót League of Legends na Filipinach

Powrót League of Legends na Filipiny upłynął pod znakiem Empireum Cup, największego turnieju League of Legends w kraju z ogromną pulą nagród. Wzbudziło to duże zainteresowanie, ale czy wystarczy, aby ożywić lokalną scenę konkurencyjną?

Zwycięstwo mistrzów Pucharu Empireum

Puchar Empireum nie był tylko jednorazowym wydarzeniem, ale poprzedziły go dwie internetowe eliminacje. Liczba zarejestrowanych drużyn wyraźnie pokazała, że ​​zainteresowanie League of Legends na Filipinach pozostaje duże. Ostatecznie turniej wygrała firma Guardians Hive, udowadniając, że lokalna scena pozostaje bardzo konkurencyjna.

Znak odnowy sceny

Elektryczna atmosfera na ESGS i udział wielu widzów wyraźnie pokazały, że społeczność League of Legends jest nadal bardzo obecna na Filipinach. Pomimo trudnych czasów jest gotowa ponownie zabłysnąć na scenie konkurencyjnej.

To budujące widzieć, że Kimi Salazar, menedżer marki League of Legends w Riot Games Philippines, ogłosił, że Puchar Empireum to dopiero początek. Podkreśliła, że ​​Filipiny są ważnym rynkiem dla regionu Azji i Pacyfiku i w przyszłości planowane są kolejne inicjatywy.

Możemy zatem mieć nadzieję, że konkurencyjna scena League of Legends na Filipinach odzyska dawną świetność.

Źródło: thegame-onemega.com