Powrót kolejki solowego duetu Master do League of Legends w 2024 roku

Gracze League of Legends sklasyfikowani na poziomie Mistrza będą wreszcie mieli okazję ponownie grać w gry solo ze swoimi przyjaciółmi. Jak ogłosili dziś twórcy, w drugim rankingu sezonu League 2024 Riot ponownie wprowadza opcję dla graczy z poziomu mistrzowskiego, którzy mogą grać w duecie. Wraz z rozpoczęciem drugiego podziału rankingowego w League pojawi się wiele zmian śródsezonowych.

Riot przywraca kolejkę Duo dla graczy na poziomie Mistrza

Riot usunął funkcję kolejki duetu dla graczy na poziomie Mistrza w 2021 r., ale wprowadzi ją ponownie w drugim podziale, aby zachęcić do współpracy między graczami o wysokiej randze, a nie tylko twórcami zawartości. Jednym z najbardziej angażujących społeczność działań promowanych za pośrednictwem twórców treści i transmisji strumieniowych jest obserwowanie wspólnej rozgrywki dwóch wysokiej klasy graczy, a Riot chce w pewnym stopniu przywrócić te elementy w następnym splicie.

„Chcemy wspierać osoby grające w Lidze rankingowej w ramach rywalizacji społecznościowej” – oznajmił Riot w dzisiejszej aktualizacji rozwojowej. Aby zrekompensować tę zmianę, Riot przesuwa próg duetu ogonowego o jeden poziom, uniemożliwiając tworzenie duetu na poziomie arcymistrzowskim i wyższym, zamiast mistrzowskiego i wyższego. Oznacza to, że gracze walczący o miejsce na szczycie tabeli liderów Challengera nadal będą musieli grać solo, ponieważ „niezwykle trudno jest znaleźć uczciwego partnera, gdy duet Gumayusi i Keria, starając się jednocześnie szanować preferencje dotyczące ról” – twierdzi Riot.

Wyjątki dla Korei i Chin

Choć opcja gry w duecie powróci do niektórych regionów na początku drugiego podziału rankingowego, w kilku regionach możliwość gry w duecie nie będzie już dostępna. Korea i Chiny będą jedynymi dwoma regionami na świecie, w których gracze z rankingiem Mistrza nadal nie będą mogli tworzyć duetów, co jeszcze bardziej ironizuje fakt, że Riot podał Gumayusi i Kerię z T1 jako przykład, jeśli chodzi o ochronę integralności Klasyfikacja.

Według wskaźników Riot różne regiony w różny sposób ustawiają poprzeczkę, jeśli chodzi o płynną skalę uczciwości konkurencyjnej, ale twórcy League są zawsze otwarci na słuchanie graczy z Korei i Chin, jeśli chodzi o ponowne dołączenie do duetu ogonów na poziomie mistrzowskim. Duet ogonów powróci do rankingu mistrzowskiego w League, gdy 15 maja rozpocznie się drugi podział rankingowy.

Źródło: dotesports.com