Powody twórców League of Legends uzasadniające nogi postaci

League of Legends: nowa mistrzyni Briar intryguje graczy swoimi stopami.

Briar, nietypowy mistrz

Briar, najnowszy bohater dodany do League of Legends, od czasu swojego przybycia robi dużo hałasu. Pochodzący z makabrycznego pochodzenia Briar jest dzikim wampirem, który ucieka z noxiańskiego więzienia, aby siać spustoszenie na Summoner’s Rift. Jednak to nie mroczna strona jego postaci wywołała kontrowersje, a raczej fakt, że w grze były widoczne jego stopy.

Kontrowersja na nogach

Kontrowersje wokół Briar dotyczą głównie jej wyglądu. Rzeczywiście ma dziecinny design, ale jego model w grze podkreśla biodra i uda. Jednak najnowsze kontrowersje budzą sami twórcy, którzy uzasadniają swój wybór pokazania stóp Briara.

Oto wyciąg z devloga wyjaśniający ten wybór:

„Chociaż Briar pochodzi z dość złowrogiego pochodzenia, w żadnym wypadku nie jest mroczną i smutną bohaterką. Od razu widać to, gdy się na to spojrzy. Ponieważ jest to bardzo złożona postać, chciałem wizualnie przekazać jej osobowość w następujący sposób: jej twarz i wyraz twarzy wyrażają wiele jej entuzjazmu i podekscytowania. Ale jego stopy i postawa świadczą o niechęci i strachu przed wejściem do ludzkiego świata. A potem jego dłonie – zawarte w nadgarstkach – pokazują swój wewnętrzny głód. »

Na pierwszy rzut oka te szczegóły mogą nie być czymś, co świadomie zauważasz. Jednak po bliższym przyjrzeniu się staje się jasne, że położenie jej szponowatych dłoni, stóp skierowanych do wewnątrz i ekscentrycznej twarzy współdziałają, przekazując istotne cechy jej charakteru.

Tak więc istnieje wiele powodów związanych z historią i projektowaniem postaci i nie wydaje się w tym nic dziwnego. Briar pojawi się w League of Legends 13 września 2023 roku wraz z aktualizacją 13.18.

Liga Legend

League of Legends to gra dostępna dla systemu Microsoft Windows, opracowana przez Riot Games.

Źródło: nichegamer.com