Potencjalny ostatni skład gwiazd T1 na Puchar Świata LoL 2023

Przygotuj się na najbardziej oczekiwane wydarzenie w League of Legends: Mistrzostwa Świata. Zdaniem jednego z graczy, dla T1 może to być ich ostatni taniec.

Trudności przed Mistrzostwami Świata 2023

T1 przygotowuje się do Mistrzostw Świata 2023 po trudnym sezonie letnim, w którym ich szanse na awans do play-offów LCK były niepewne po kontuzji Lee „Fakera” Sang-hyeoka. Gwiazdor pomocy wrócił do gry tuż przed zakończeniem sezonu zasadniczego po miesięcznej nieobecności. Jego obecność pozwoliła na wyraźną poprawę wyników T1, który dotarł do letnich finałów, zanim w finale przegrał z Gen.G.

Żadna inna organizacja nie zdobyła tylu tytułów światowych co T1 (która zwyciężyła w edycjach 2013, 2015 i 2016 pod nazwą SK Telecom T1), a niewiele z nich wystąpiło tyle razy na największej scenie LoL-a. Mistrzostwa Świata 2023 mają jednak jeden szczególny aspekt: ​​po raz pierwszy T1 weźmie udział w mistrzostwach świata w Korei Południowej po opuszczeniu wydarzeń w latach 2014 i 2018.

Zemsta T1

W zeszłym roku T1 było blisko zdobycia tytułu, po czym przegrało w dramatycznym finale z rywalem z LCK, DRX. Po raz drugi z rzędu zajęli drugie miejsce na międzynarodowej imprezie, po tym jak kilka miesięcy wcześniej zajęli drugie miejsce na MSI w meczu przeciwko Royal Never Give Up.

Dla dolnego zawodnika Lee „Gumayusi” Min-hyeonga Mistrzostwa Świata 2023 dają zespołowi szansę odkupienia się po zeszłorocznej porażce. Zasugerował również, że prawdopodobne jest, że zespół nie zagra ponownie razem w 2024 roku.

„Mistrzostwa Świata są co roku wyjątkowe i wiem, że naszym fanom może nie spodobać się, gdy to powiem, ale myślę, że to mogą być ostatnie Mistrzostwa Świata, w których gramy jako zespół” – powiedział południowokoreańskiemu serwisowi medialnemu Naver.

„W pewnym sensie myślę, że tym razem ma to większe znaczenie, ponieważ chcę wygrać turniej z tą drużyną. Co więcej, dla Fakera i T1 są to ich pierwsze Mistrzostwa Świata w Korei, więc bardzo pragną zwycięstwa.

Mam nadzieję, że będzie to turniej, w którym będziemy mogli odrobić nasze dotychczasowe porażki. »

Wątpliwości i pogłoski o zmianach

Komentarze Gumayusi mogą zaskoczyć niektórych fanów, ale plotki wskazują, że zespół T1 może przejść kilka zmian poza sezonem. Pogłoski te nabrały rozmachu, gdy zespół stracił trzeci z rzędu tytuł LCK na rzecz Gen.G.

Gumayusi, górny zawodnik Choi „Zeus” Woo-je i wspierający Ryu „Keria” Min-seok mają kontrakty wygasające z końcem sezonu. Jungler Moon „Oner” Hyeon-joonowi pozostał rok kontraktu, natomiast Faker w listopadzie podpisał nowy kontrakt do końca 2025 roku.

Cele T1 na Mistrzostwa Świata 2023

Na początku tego roku T1 rozczarowało się, zajmując trzecie miejsce na MSI 2023, obserwując z trybun finał, w którym brały udział dwie drużyny LPL, JD Gaming i Bilibili Gaming. To, w połączeniu z faktem, że Faker wciąż pragnie powrotu do swojej najlepszej formy, wzbudziło wątpliwości co do szans T1 na zdobycie tytułu mistrza świata. Gumayusi wierzy jednak, że zespół może przejść cały turniej.

„Było wiele turniejów, w których zajęliśmy drugie miejsce, a myślenie o wszystkich trofeach, które przegapiliśmy, jest bardzo rozczarowujące i frustrujące dla gracza” – powiedział.

Ale z drugiej strony udało nam się dotrzeć do finału i myślę, że na pewno stać nas na zdobycie w tym roku mistrzostwa świata. W 2021 roku dotarliśmy do ćwierćfinału, w zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce, więc myślę, że w tym roku przyszła nasza kolej na zwycięstwo. »

T1 to jedna z 14 drużyn, które unikną fazy play-in Mistrzostw Świata 2023 i rozpoczną turniej od rozpoczynającej się 19 października szwajcarskiej fazy grupowej.

Źródło: www.bing.com