Porażka TheShy z Weibo Gaming w finale LoL Worlds przeciwko T1

Rozczarowujący występ TheShy w światowych finałach League of Legends

Górny zawodnik Weibo Gaming, TheShy, zaliczył solidny występ podczas całej edycji League of Legends Worlds w 2023 roku. Jednak w finale przeciwko T1 jego występ pozostawiał wiele do życzenia. Pomimo dwukrotnego użycia Aatroxa, jednego ze swoich charakterystycznych bohaterów, TheShy zaliczył tylko jedno zabójstwo i pięć asyst w serii trzech meczów. W ostatnim meczu TheShy miał trudności z Kennenem. To był pierwszy raz, kiedy miał dwa kolejne mecze z KDA poniżej 1,0 od letniego sezonu LPL. Przed finałami TheShy prowadził w tabeli Mistrzostw pod względem zabójstw solo, ale wyprzedził go Choi „Zeus” Woo-je z T1, który zdobył nagrodę MVP finałów. Zeus zginął w sumie tylko cztery razy, a w dwóch ostatnich grach spisał się znakomicie w walce z Gwen i Aatroxem.

Chociaż z pewnością można znacząco przyczynić się do zwycięstwa w meczu ligowym, nie mając dodatniego współczynnika, trzy negatywne występy z rzędu z pewnością nie pomagają. Reszta zespołu Weibo Gaming została wyeliminowana niemal równie łatwo; zespół zdobył tylko jedno zabójstwo w drugiej grze. Light, prowadzący Weibo, strzelił gola dopiero w trzeciej grze i w tym momencie T1 był na fali niepowstrzymanych sukcesów.

Choć Weibo Gaming z pewnością uważa zakwalifikowanie się do finałów za moralne zwycięstwo, nie może być miło znaleźć się po przegranej stronie jednego z najbardziej nierównych finałów Mistrzostw Świata w historii. Seria pięciu gier zakończyła się po niecałych 90 minutach gry i poza pewną presją we wczesnej fazie gry nie wyglądało na to, żeby Weibo Gaming było naprawdę gotowe do gry.

Źródło: www.bing.com