Podsumowanie zwycięzców e-sportu Insomnia i71: Valorant, LoL, CS

W ubiegły weekend w NEC w Birmingham zakończyła się najnowsza edycja Insomnia Gaming Festival, podczas której po raz kolejny odbyło się kilka turniejów e-sportowych, w tym powrót finałów LAN CS na i71. Oto podsumowanie zwycięzców turniejów e-sportowych i71.

Zwycięzcami turnieju Valorant Women’s Cup w i71 są Michelle’s Kittens. W finale pokonali Escaped Da Kitchen 13-3 i zdobyli nagrodę w wysokości 5000 funtów, a zdobywcy drugiego miejsca otrzymali 2500 funtów. Clique X zajęła trzecie miejsce, headshotgirls na czwartym, a MomsSpaghetti na piątym. Kocięta Michelle składały się z ikyoo, Astrixe, Miiizzy, koneko i JMBass. Koneko powiedziała po zwycięstwie: „Byłam podekscytowana dotarciem do finału, przyjechaliśmy tutaj, żeby się dobrze bawić, mamy dobrą mentalność, daliśmy z siebie wszystko i ostatecznie zwyciężyliśmy. » Turniej był efektem współpracy Insomnia Gaming Festival, brytyjskiej organizacji e-sportowej Excel Esports i operatora komórkowego EE. Excel prowadzi także program Power Up we współpracy z EE, aby pomóc kobietom wejść do branży e-sportowej, oferując miejsce do zdobycia w ich żeńskim zespole. Twiggy, Billie Purdie, Ne0kai i Winteriio byli obecni jako talenty transmitujące to wydarzenie.

W otwartym turnieju Valorant o wartości 10 000 funtów brytyjska organizacja e-sportowa Clique (CLQ.GT Omega) została mistrzem po pokonaniu w finale Yari Esports 2:1. Dutchie tak powiedział o zwycięstwie: „Nauka roli IGL była trudna, ale wszyscy o wiele lepiej mi pomagali i myślę, że wypadliśmy dobrze. Wszyscy jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, więc atmosfera jest dobra i wierzymy w siebie jako zespół, więc nawet jeśli będziemy w tyle, wiemy, że jesteśmy w stanie wrócić na tor. » Bully udzielił klasycznej, jednowyrazowej odpowiedzi w e-sporcie, mówiąc „dobrze”, gdy zapytano go, jak to jest wygrać. Trener Raymon powiedział, że kolejnym krokiem dla CLQ.GT Omega będzie awans do play-offów Polaris i „pokazanie wszystkim, że jesteśmy znacznie lepsi niż to, co pokazaliśmy dzisiaj”.

Zespół League of Legends Cabbage Corp, dawniej działający na Uniwersytecie Warwick, kontynuował swoją dominację na Insomnia, odnosząc czwarte z rzędu zwycięstwo w sieci LAN. Wygrała turniej League of Legends Open o wartości 3000 funtów na stadionie i71, pokonując w finale Ruddy’ego Painkillers. Zwycięstwo następuje po tym, jak Cabbage Corp wezwał inne drużyny do rywalizacji i pokonania ich po zwycięstwie na i70 esports na początku tego roku. Paragon zajął trzecie miejsce w otwartym turnieju, a Brod & Friends czwarte, a komentatorami byli GreyHart i Temporal. Wywiady z członkami Ruddy, Cabbage i Brod będą wkrótce dostępne w Esports News UK.

Raptors wygrali mistrzostwa Counter-Strike ESL Premiership za 15 000 euro. W finale pokonali faworytów Endpoint 2:1 i wyrobili sobie markę po niesamowitym spadnięciu na sam dół tabeli w kwalifikacjach, w tym pokonując mistrza tytułu ESL Prem Spring 2023, Into the Breach. Zespół Raptors składał się z zodi, ReegaN, AwaykeN, MMS, ifan i trenera Papp. Pokonali skład Endpoint, w skład którego wchodzili Surreal, MiGHTYMAX, HeavyGod, AZUWU i sl3nd, z trenerem Frøgiem. Verdant (który przejął stary skład Viperio) i stary skład Coalesce zajęli 3/4 miejsce. Wbrew wszystkiemu, Into the Breach nie zakwalifikował się do sieci LAN. Komentatorami na i71 byli GreyHart, Ne0kai, Skriv, Jacky i Blank. Pojawiła się krytyka pod adresem sieci LAN, niektórzy narzekali na format kwalifikacji i twierdzili, że niektóre zespoły nie powinny były się zakwalifikować. Na przykład Endpoint pokonał Overpowered, drużynę, która zakwalifikowała się w fazie doganiania, 32-0 na dwóch mapach. Inni odpowiadali, mówiąc, że więcej graczy powinno było wziąć udział, zamiast narzekać. Pełne podsumowanie finałów ESL Prem i71 autorstwa GrimyRannarr znajdziesz na stronie UKCSGO.

Poza finałami ESL Prem, w turnieju dla średniozaawansowanych Ahoka odniósł zwycięstwo i główną nagrodę w wysokości 500 funtów. Oprócz #ESLPrem tutaj, w @IGFestUK #i71… mieliśmy turniej pośredni CS:GO. Gratulujemy Ahoce dzisiejszego zwycięstwa, wygrywając 500 funtów i pięć biletów do następnej sieci LAN. Invictum zajęło drugie miejsce i wygrało 350 funtów. AntennaMan zdobyła trzecie miejsce i otrzymała 150 funtów.

Brytyjska drużyna Witness Gaming zdobyła tytuł TF2 na i71, pokazując, dlaczego jest uważana za jedną z najlepszych drużyn e-sportowych w Team Fortress 2. Ich całkowicie brytyjska drużyna pokonała TonyResort – drużynę złożoną z walijskich graczy, Irlandczyków i Brytyjczyków – 5-0, 5- 0 i 3:0 w finale, aby zdobyć główną nagrodę w wysokości 900 funtów w turnieju o wartości 3000 funtów. Zespół Witness Gaming tworzą Toamas (MVP turnieju), Thaigrr, Silentes, puck, Domo i auto. Thaigrr powiedział po zwycięstwie: „To wspaniałe uczucie. Dziś wieczorem dużo wypijemy i myślę, że to będzie mój ostatni turniej w roli czołowego gracza. Jesteśmy tu dzięki społeczności. Bez tłumu to nie byłoby to samo. » Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z EssentialsTF (cześć Kirsty!) za wszystkie informacje i nagrania z finałów.

Team Hosky po raz kolejny wygrał i71 Rocket League Open. Ich gracze Parka, Smashy i Pluvo pokonali Tranmere Rovers Esports w finale turnieju o wartości 2000 funtów pełnym zwycięstwem. Ich zwycięstwo następuje po zwycięstwie na i70 wcześniej w tym roku. Gracze Tranmere, Seeb, Reeho i Stat, podzielili się swoimi przemyśleniami po meczu:

W turnieju Splatoon 3 Championship Spark pokonał w finale Chew-Its Mafia 3-1. Spark będzie teraz reprezentował Wielką Brytanię na Mistrzostwach Europy Splatoon 3 we Frankfurcie.

Oprócz zawodów e-sportowych Insomnia znana jest również z konkursów cosplay. Zwycięzcą Cosplay Masquerade został Eufiemoon za cosplay Astariona z Baldur’s Gate 3. Cosplay przykuł nawet uwagę aktora głosowego Astariona, Neila Newbona. Mistrzostwa Cosplay i zwycięzców Ubisoft Cosplay można również znaleźć w oryginalnym artykule.

Podsumowując, Insomnia Gaming Festival ogłosił daty kolejnej edycji LAN, i72, która odbędzie się w dniach 28 marca – 1 kwietnia 2024 roku.

Źródło: esports-news.co.uk