Podsumowanie Ćwierćfinału Mistrzostw Świata 2023: Gen.G kontra Bilibili

Rozpoczęły się ćwierćfinały League of Legends Worlds 2023! Teraz nadszedł czas, aby Gen.G zmierzył się z Bilibilli Gaming w starciu pomiędzy LCK i LPL. Przyjrzyjmy się przebiegom tego emocjonującego meczu!

Zaskakujący początek meczu Bilibili

Bilibili po pięciu zaciętych rundach dostał się do ćwierćfinału. Czy w obliczu uważanego za faworyta Gen.G uda jej się sprawić niespodziankę? Cóż, wydawało się to całkiem możliwe! Bilibili wygrał dwa pierwsze mecze z Gen.G. Imponujące występy Peng „Xun” Li-Xuna z Jarvanem w ogromnym stopniu przyczyniły się do tych zwycięstw. W pierwszej grze Xun zakończył z 5 zabójstwami, 1 śmiercią i 7 asystami, a w drugiej jego wynik wyniósł 5 zabójstw, 0 zgonów i 8 asyst. Zhao „Elk” Jia-Hao również spisał się wyjątkowo dobrze, nie ginąc w dwóch meczach, zdobywając 2/0/5, a następnie 7/0/2.

Gen.G walczy o powrót na właściwe tory

Gen.G w sytuacji eliminacji musiał odwrócić sytuację, aby kontynuować swoją podróż w turnieju. I podjęli wyzwanie! Udało im się wygrać kolejne dwa mecze i wyrównać serię. Trzecia partia była zaciętą, trwającą 46 minut bitwą, z imponującym występem Kim „Peyz” Su-hwana, który zakończył z wynikiem 7/1/3, oraz Choi „Doran” Hyeon-joon z wynikiem 7/1 /3.5/6/2.

W czwartym meczu, uważanym za mecz typu „wygrana albo wyjdziesz”, Gen.G wykonał imponujący wysiłek zespołowy, zapewniając przekonujące zwycięstwo. Peyz zdobył 6/3/11 punktów, Doran zaliczył 15 asyst, Han „Peanut” Wang-ho zdobył 6/2/7, a Jeong „Chovy” Ji-hoon zdobył 5/2/8. Yoo „Delight” Hwan-joong również zaliczył łącznie 17 asyst, utrzymując Gen.G w rywalizacji.

Koniec serii

Piąta i ostatnia partia była intensywna i na początku nie działo się zbyt wiele. Ale około dwudziestej drugiej minuty Bilibili wygrał walkę drużynową 2 na 1 w pobliżu Barona. Nie udało im się jednak zapewnić wzmocnienia Barona. Było to jednak tylko chwilowe, gdyż wygrali kolejną walkę drużynową nad rzeką, a następnie zdołali zabezpieczyć Barona.

To wzmocnienie pozwoliło im zająć wieżę drugiego poziomu na górnej linii i wystrzelić do bazy Gen.G. Dzięki tej akcji udało im się zdobyć wieżę, inhibitor i w końcu pierwszą wieżę Nexusa Gen.G. Jednak Gen.G zdołał obronić swoją bazę i uniemożliwił im osiągnięcie zwycięstwa.

Na nieszczęście dla Gen.G, Bilibili wygrał kolejną walkę drużynową i zapewnił sobie drugiego barona w 31. minucie i 30. sekundzie. To dodatkowe wzmocnienie pozwoliło im wygrać jeszcze kilka walk drużynowych, co ostatecznie pozwoliło im przejąć Nexus i wygrać serię.

Tym samym Bilibili robi postępy w dążeniu do tytułu mistrza świata, grając półfinałowym meczem z Weibo Gaming w najbliższą sobotę, 11 listopada. Ze swojej strony Gen.G został wyeliminowany i zajął miejsce w pierwszej ósemce tych Mistrzostw.

Źródło: blogoflegends.com