Plotki o League of Legends sugerują, że Jankos i Flakked opuszczą G2 Esports pod koniec roku


League of Legends Worlds 2022 jeszcze się nie zakończyło, ale wydaje się, że plotki o odejściu graczy już zaczęły się pojawiać. 19 października 2022 r. popularny dziennikarz LEC Wooloo opublikował tweeta, w którym twierdził, że Jankos i Flakked „pozwolili zbadać swoje opcje” na sezon 2023.

Wygląda na to, że żaden z członków nie będzie częścią G2 Esports w przyszłym roku po dość niespokojnym sezonie 2022. Ten rozwój dotyczący Flakkeda nie jest tak zaskakujący, ponieważ jest on nowym profesjonalistą, który dołączył do składu w przedsezonie 2022 i był dość przeciętny pod względem swoich występów.

Jankos jest jednak od dawna członkiem G2 Esports, a jego reputacja jest na tym samym poziomie, co Caps i Perkz. Jest uważany za najlepszego zachodniego dżunglera wszechczasów i był również członkiem drużyny G2 Esports, która wygrała MSI 2019.


G2 Esports może szukać dżunglera i ADC bardziej zgodnego z obecną meta League of Legends

Wiadomość o opuszczeniu G2 Esports przez Jankosa i Flakkeda zdecydowanie wstrząsnęła społecznością League of Legends. Biorąc pod uwagę jego status, gracze mają trudności z radzeniem sobie z ostatnimi wydarzeniami związanymi z Jankosem. Osiągnął poziom sukcesu dla Europy w konkurencyjnych grach związanych z tytułem, którego żaden inny gracz nie był w stanie zrobić do tej pory.

Nawet do dziś Jankos jest bardzo ceniony, ponieważ jego etyka pracy i inteligencja jako gracza nie mają sobie równych. Dlatego jego odejście z G2 Esports jest czymś, czego wielu nie będzie w stanie zaakceptować, ponieważ jego nazwisko stało się synonimem listy.

Z drugiej strony Flakked dołączył do zespołu w przedsezonie 2022 i spisał się przyzwoicie. Był odpowiedni podczas wiosennego splitu League of Legends LEC 2022, który ostatecznie wygrał G2 Esports. Niestety nie wykazywał żadnych oznak poprawy.

Absolutny koniec ery, jeśli to prawda. Pozostawiłby Caps jako ostatni pozostały gracz z dynastii G2. Nawet jeśli znajdą niesamowitego Junglera, który go zastąpi, nie da się zastąpić jego osobowości w zespole. Myślę, że naprawdę trudne dla tożsamości G2. twitter.com/LEC_Wooloo/sta…

Na tym samym poziomie występował również w letnim splicie. Dlatego zrozumiałe jest, że zespół może chcieć go zastąpić.


Możliwe przyczyny odejścia Jankosa

Istnieją dwa możliwe powody, dla których G2 może chcieć zastąpić Jankosa. Po pierwsze, chcą sprowadzić nowego dżunglera, który jest młodszy i bardziej dostosowany do współczesnej gry; Jankos ma 27 lat.

W związku z tym inni europejscy dżunglerzy, tacy jak Elyoya, mogą być potencjalną opcją dla G2 Esports. Profesjonalista może dodać więcej głębi do składu, a także zwiększyć liczbę opcji w zakresie rozgrywki zespołowej.

Drugim powodem może być to, że Jankos zdecydował się przejść na emeryturę. Jest dość stary i ma bardzo udany kanał na Twitchu. W rzeczywistości to wyjaśnienie może być bardziej prawdopodobne, ponieważ w przypadku G2 Esports nie ma żadnej korzyści z nagłego zastąpienia Jankosa.

W każdym razie prowadzi to do pytania, kto może zastąpić dwóch graczy. Dla Jankosa Elyoya brzmi jak najbardziej prawdopodobna opcja, ponieważ jest obecnie najlepszym dżunglerem na europejskiej scenie League of Legends.

Offseason oficjalnie się rozpoczyna, życzę wszystkim powodzenia 🫡

Jeśli chodzi o Flakked, może być wiele możliwości wyboru, a Hans Sama jest potencjalną opcją. W rzeczywistości krążą plotki, że Upset może opuszczać Fnatic, co czyni go również wyborem z najwyższej półki.

W obu przypadkach fani będą musieli trochę poczekać, ponieważ potwierdzenie wyboru graczy League of Legends nadejdzie dopiero w grudniu.

Edytowane przez Soumyadyuti Ghosh


Źródło : https://www.sportskeeda.com/esports/news-league-legends-rumors-suggest-jankos-flakked-will-leave-g2-esports-year-s-end