PewDiePie mówi, że League of Legends nie istniałoby bez Dota


Felix „PewDiePie” Kjellberg ma gorące ujęcie: League of Legends nie istniałoby bez Doty.

Szwedzki YouTuber pochwalił grę Valve na arenie bitewnej online dla wielu graczy podczas swojego występu w 124. odcinku podcastu Trash Taste.

Program jest prowadzony przez anime i japońskich YouTuberów Joeya „The Anime Man” Bizingera, Garnta „Gigguka” Maneetapho i Connora „CDawgVA” Colquhouna.Pewds poszedł także na spacer po pasie wspomnień i przypomniał stare dobre czasy grania w Dota, wieloosobową grę na arenie bitewnej online, która rozpoczęła się jako mod do Warcraft III: Reign of Chaos i rozszerzenia The Frozen Throne.PewDiePie wyraża głęboki podziw dla Doty w swoim podkaście Trash Taste wygląd zewnętrzny

Źródło: Felix Kjellberg

„Dota była w tamtych czasach pieprzonym gównem” – powiedział.

Podczas swoich nastoletnich lat Pewds często spędzał czas w kafejkach internetowych w Wielkiej Brytanii i grał w grę MOBA ze swoimi przyjaciółmi.

„Wszystko zawdzięczasz Docie”, powiedział CDawgVA po tym, jak walijski YouTuber ujawnił, że jest graczem LoL-a. „Liga nie istniałaby bez Doty”.

Przywódca Bro Army mówił o pierwszej Obronie Starożytnych, która została wydana w 2003 roku. Później amerykańska firma Valve, zajmująca się grami wideo, nabyła prawa własności intelektualnej do gry i opracowała grę Dota 2, która wystartowała w 2013 roku.

League of Legends zostało zainspirowane Dotą. Korzystając z oryginalnego modu, gracze mogli kontrolować drużynę bohaterów, aby spróbować zniszczyć bazę przeciwnika.

„Pomyśleliśmy, że może uda nam się zbudować tego rodzaju grę w stylu DOTA”, powiedział prezes Riot Games Marc Merrill w wywiadzie dla The Washington Post w 2019 roku. niesamowicie atrakcyjna okazja”.

Zarówno Merrill, jak i współzałożyciel Riot Games, Brandon Beck, byli wielkimi fanami modu, aw 2006 roku obaj prowadzili rozwój nowego gatunku gier IP i gier wideo, który był pod silnym jego wpływem. W 2009 roku flagowy tytuł Riot, League of Legends, został wydany dla systemu Microsoft Windows, z 17 mistrzami free-to-play.

Bohaterowie League of Legends Alistar, Ezreal, Nocturne, Ahri, Teemo, Graves, Blitzcrank, Annie, Katarina w splashartowej tapecie
Źródło: Gry Riot

YouTuber mówił także o animowanym programie League of Legends, Arcane. Podobnie jak jego „chłopak z anime”, Joey, Pewds nie obejrzał jeszcze nagradzanego serialu.

„Nie mogłem znieść, jak wielu ludzi chciało, żebym to obejrzał” – powiedział. „Nigdy go teraz nie oglądam”.

Arcane śledzi historię bohaterów League of Legends, Jinx i Vi — śledząc zarys ich życia w Zaun i Piltover oraz sposób, w jaki ostatecznie zostali tak dobrze znanymi fanom League of Champions. Program wygrał Outstanding Animated Program, pierwszy taki program streamingowy, podczas tegorocznych nagród Creative Arts Emmy Awards. Nagrody Creative Arts Emmy honorują wybitne osiągnięcia artystyczne i techniczne w amerykańskiej telewizji.

Fani mogą obejrzeć pełny odcinek podcastu Trash Taste Pewds poniżej:CZYTAJ WIĘCEJ: Pięć najlepszych liczników Pudge, abyś nie cierpiał w następnym pubie

Źródło : https://www.oneesports.gg/dota2/pewdiepie-league-of-legends-dota-exist/