PewDiePie jest zaskoczony popularnością League of Legends


PewDiePie przyznał, że mógł się mylić co do League of Legends.

Felix Arvid Ulf Kjellberg, znany również jako PewDiePie, to jedna z największych i najbardziej wpływowych osobowości internetowych. Jest YouTuberem z ponad 100 milionami subskrybentów i liczbą 28,50 miliarda wyświetleń. PewDiePie rozpoczął karierę na YouTube w 2010 roku i od tego czasu stał się jednym z największych kanałów YouTube.

W filmie na YouTube zatytułowanym „Gry, które zdefiniowały mnie dorastając”, przypomniał sobie sporo o swojej przeszłości i grach, w których dorastał. Dorastając na początku XXI wieku, ludzie nie mieli dobrych komputerów ani stabilnych połączeń internetowych. Tak więc PewDiePie i jego przyjaciele chodzili w soboty do kafejek internetowych i grali w gry.

Wspomniał również, że świetnie się bawił grając w oryginalną DOTA. Defense of the Ancients, w skrócie DOTA, była pierwszą grą typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Był to mod do gry Warcraft III: Reign of Chaos i przewyższył samą oryginalną grę. Było wiele gier, które pochodziły z oryginalnego moda DOTA, League of Legends była jedną z nich.

PewDiePie mówiąc o League of Legends przyznał, że nie sądził, by gra się udała. Po raz pierwszy usłyszawszy o League of Legends, kiedy się pojawił, on i jego przyjaciele uwierzyli, że „nie ma mowy, by ta gra stała się popularna”.

Od premiery League of Legends minęło ponad 10 lat. Od tego czasu gra ewoluowała i zyskała znaczącą bazę graczy. League of Legends przewyższyło oryginalny mod DOTA i wszystkie inne klony DOTA pod względem popularności. Gra jest obecnie uważana za jedną z największych gier wszech czasów.

Wiele lat później, po zobaczeniu, jak wielkie stało się League of Legends i jego e-sport, PewDiePie przyznaje, że mógł się „mylić” co do League of Legends.

Śledź nas na Świergot i Facebook, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o e-sporcie, grach i rozrywce.

Źródło : https://gameriv.com/pewdiepie-is-surprised-by-how-popular-league-of-legends-has-become/