Patch 14.10: Jinx w niebezpieczeństwie? Zmiany, które mogą wywrócić wszystko do góry nogami.

League of Legends: nadchodzące zmiany dla Jinx w aktualizacji 14.10

Jinx, gwiazdorska bohaterka, której zagraża łatka 14.10

Jeśli grałeś w kolejce solo w League of Legends w aktualizacji 14.9, wiesz, że Jinx jest obecnie jedną z najlepszych bohaterek – ale może się to zmienić wraz z wydaniem aktualizacji 14.10. Według witryny statystycznej U.GG współczynnik picków Jinx wynosi obecnie 25,2%, a wskaźnik banów wynosi 21,7% w wersji Emerald i wyższej, co oznacza ogólną obecność na poziomie 46,9%. Jest to wysoki wskaźnik wybierania i banowania, biorąc pod uwagę, że jest to hipernośna o dużym skalowaniu, która nie ma możliwości odepchnięcia wrogów ani ucieczki z trudnych sytuacji. Jinx, podobnie jak inne hipernośniki, staje się skuteczna dopiero wtedy, gdy zbuduje swój trzeci przedmiot. Jego konfiguracja składa się zwykle z Kraken Slayer, Infinity Edge, Runaan’s Hurricane lub Rapid Fire Cannon, Pozdrowienia Lorda Dominika i Bloodthirster.

Zmiany nadchodzące w patchu 14.10

W aktualizacji 14.10 Riot Games przerabia przedmioty dla snajperów i całkowicie usuwa Zabójcze Tempo. Chociaż niektórzy topplanerzy, tacy jak Tryndamere, używają tej runy, Zabójcze Tempo jest przede wszystkim runą dla strzelców (i jest to jeden z głównych powodów, dla których Jinx może zdominować Summoner’s Rift). Celem Riot jest sprawienie, aby rozwój mocy Strzelców był bardziej satysfakcjonujący, pozwalając na większe skoki mocy. Zapowiadane zmiany, takie jak usunięcie Zabójczego Tempo, zmniejszenie efektywności Press the Attack, Fleet Footwork i Ghost, wskazują, że może to oznaczać koniec dominacji Jinx. Szybka Ognista Armata i Huragan Runaana zapewnią większą prędkość ataku, ale usunięcie Zabójczego Tempo wraz z osłabieniami Ducha powinno pozostawić ślad na obecności Jinx.

Oczekujemy, że następna łatka całkowicie wstrząśnie metą strzelców. Trudno powiedzieć, którzy prowadzący AD będą zadowoleni z tych zmian, ale jesteśmy skłonni przewidzieć, że bohaterowie tacy jak Samira, Miss Fortune i Lucian znajdą swój moment w centrum uwagi.

Źródło: www.bing.com