Ogromne tłumy w Seulu na finale League of Legends

Mistrzostwa Świata League of Legends

Tysiące fanów z całego świata odwiedziło dziś stolicę Korei Południowej, Seul, aby obejrzeć finały Mistrzostw Świata League of Legends (LoL). Mistrzostwa Świata League of Legends, powszechnie uważane za Super Bowl e-sportu, szybko się rozrosły od swojej pierwszej edycji w 2011 r. Oczekuje się, że do 2025 r. e-sport dotrze do prawie 1,4 miliarda odbiorców na całym świecie.

Południowokoreańska potęga T1, która przegrała w zeszłorocznych Światowych Finałach, zmierzy się z chińską drużyną Weibo Gaming na stadionie baseballowym Gocheok Sky Dome, który może pomieścić 16 000 widzów.

Szał wokół gracza Faker

Gracz Faker, którego prawdziwe nazwisko brzmi Lee Sang-hyeok, pragnie historycznego czwartego zwycięstwa w mistrzostwach świata w T1. W tym roku zdobył z Koreą Południową złoto na Igrzyskach Azjatyckich. W Korei Południowej cieszy się statusem gwiazdy i porównywany jest do największych gwiazd K-popu. Wielu fanów zebrało się w wydzielonej strefie wydarzeń, aby zrobić zdjęcia z reprodukcjami Fakera i jego zespołu w naturalnej wielkości. Popularność tego odtwarzacza jest taka, że ​​niektórzy porównują go nawet do największych gwiazd K-popu, nazywając go „BTS e-sportu”.

Pasja do gier wideo

W League of Legends walczą ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny, z których każda próbuje zniszczyć bazę przeciwnika. Kibice oglądają akcję na dużych ekranach nad drużynami i śledzą mecze z krzykami i wiwatami. Kiedy bilety na finał w Gocheok Sky Dome trafiły do ​​sprzedaży w sierpniu, wyprzedały się w zaledwie 10 minut. Dziesiątki kin w całej Korei Południowej również pokazują finał na żywo, a bilety na ten mecz również szybko się wyprzedały.

Komentarze będą moderowane. Wszystkie komentarze zawierające wulgarny i obsceniczny język, wszelkiego rodzaju ataki osobiste lub jakiekolwiek formy promocji zostaną usunięte, a użytkownik zbanowany. Ostateczna decyzja zostanie podjęta według uznania „Taipei Times”.

Źródło: www.bing.com