Odkryj Puchar Świata w E-sportach 2024 LoL: harmonogram, drużyny i wyniki

Esports World Cup 2024 LoL: Turniej niezbędny do grania w League of Legends

W grę wchodzą miliony dolarów Przygotuj się na ekscytującą akcję, gdy Esports World Cup 2024 LoL (League of Legends) podgrzeje scenę. To prestiżowe wydarzenie z dużą pulą nagród i udziałem najlepszych drużyn na świecie zapewnia fanom League of Legends porywający spektakl. Niezależnie od tego, czy jesteś zagorzałym entuzjastą League, czy ciekawskim nowicjuszem, w tym artykule znajdziesz wszystko, co dotyczy EWC 2024 LoL. Przyjrzymy się harmonogramowi turnieju, jego wynikom, biorącym w nim udział drużynom, formatowi i co najważniejsze, gdzie będzie można śledzić całą akcję na żywo.

Czym są Mistrzostwa Świata w E-sportach 2024?

Esports World Cup (EWC 2024) to pierwsze tego typu zawody, które zastępują dawny festiwal Gamers8. Jest to coroczna seria międzynarodowych turniejów e-sportowych odbywających się w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej od 3 lipca do 25 sierpnia 2024 r. To ogromne wydarzenie obejmuje rywalizacje w 22 różnych tytułach gier wideo. EWC 2024 oferuje największą łączną pulę nagród w historii e-sportu, w której do wygrania jest ponad 60 milionów dolarów. Prezentowane gry są niezwykle różnorodne, a popularne tytuły, takie jak League of Legends, Dota 2 i Counter -Strike: Global Offensive, dzielą scenę z urządzeniami mobilnymi. tytuły takie jak PUBG Mobile i Free Fire.

Format Pucharu Świata w E-sportach 2024 LoL

Turniej League of Legends rozgrywany w ramach Esports World Cup 2024 to drabinka pojedynczej eliminacji, w której bierze udział osiem drużyn. Organizatorzy bezpośrednio zaprosili osiem drużyn, uznawanych za najlepsze w swoich głównych regionach. Te osiem drużyn znajduje się w drabince pojedynczej eliminacji. Ćwierćfinały i półfinały rozgrywane są w formacie do trzech zwycięstw, natomiast wielki finał to seria do trzech zwycięstw. Zwycięska drużyna zgarnie największy udział w wysokości 1 miliona dolarów i punkty klubowe ERZ.

Klubowe punkty EWC w Pucharze Świata w E-sporcie

Punkty klubowe są jak tablica wyników drużyny w Klubowych Mistrzostwach Świata w E-sportach. Zwycięstwo w nich odblokowuje szansę na wygranie ogromnej puli nagród o wartości 20 milionów dolarów, niezależnej od wygranych w poszczególnych grach. We wszystkich turniejach gier EWC drużyny gromadzą punkty w oparciu o swoje końcowe rankingi. Im lepsza drużyna radzi sobie w różnych meczach, tym bardziej zwiększają się jej punkty klubowe. Aby zdobyć główną nagrodę w Mistrzostwach Klubu, zespół musi zrobić coś więcej, niż tylko gromadzić punkty. Musi także wygrać przynajmniej jeden z turniejów gier indywidualnych.

Harmonogram i wyniki Pucharu Świata w Esports 2024 LoL

Fani mogą oglądać mecze Esports World Cup 2024 na swoich oficjalnych kanałach Twitch i YouTube.

Źródło: www.oneesports.gg