Odkryj powstanie grupy Heartsteel dla League of Legends

Muzyka w centrum uwagi w uniwersum League of Legends

Sukces muzyki w uniwersum League of Legends

Muzyka jest integralną częścią uniwersum gier League of Legends, z udziałem znanych artystów, takich jak Imagine Dragons i K/DA, grupy KPop składającej się z mistrzów LoL. Ten entuzjazm dla muzyki można wytłumaczyć sukcesem ligi, a także sympatią graczy do tych piosenek.

Heartsteel, pierwszy boysband League of Legends

Heartsteel to pierwszy boysband, który wyłonił się ze świata League of Legends. Swoim pierwszym singlem „PARANOIA”, który w niecały miesiąc zgromadził już ponad 25 milionów wyświetleń na YouTube, ci wirtualni artyści wzbudzają prawdziwy entuzjazm.

W przeciwieństwie do innych zespołów w uniwersum LoL, brzmienie Heartsteel jest trudne do zdefiniowania, ale jest częścią ich koncepcji. Postacie tej grupy, mimo że wszyscy są płci męskiej, bardzo się od siebie różnią w League of Legends. Zatem pojedynczy dźwięk nie pasowałby do istoty tych postaci. Znajduje to również odzwierciedlenie w stylu wizualnym członków zespołu.

Na projekt Heartsteela duży wpływ mieli fani. Grupa powstała w oparciu o grafiki fanów i rozmowy w społeczności graczy. Aby narodzić się ten muzyczny projekt, konieczny był długi proces, w który zaangażowanych było kilka zespołów Riot.

Występ Heartsteela na Mistrzostwach Świata League of Legends

Po początkowym sukcesie Heartsteel wystąpi na żywo podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata League of Legends. Występ, w którym wezmą udział artyści z prawdziwego świata i ich wirtualne sobowtóry, zapowiada się na jedną z głównych atrakcji wydarzenia.

Treść ich występu wciąż wisi tajemnicą, ale szał na Heartsteel sięga zenitu. Zwłaszcza, że ​​grupa może pracować nad nową muzyką.

Istnieją także perspektywy współpracy League of Legends z Valorantem, sugerujące godziny pokazów w dniu otwarcia Mistrzostw.

Źródło: www.forbes.com