Nowa skórka Ahri z League of Legends: społeczność buntuje się przeciwko wygórowanej cenie

Reakcja społeczności na premierę nowej skórki Ahri League of Legends

Pojawiła się nowa skórka Ahri do League of Legends, która jest absolutnie oszałamiająca, ale kiedy zobaczyłem cenę, ja i wielu innych graczy stwierdziliśmy „tak, nie”. Podczas gdy podstawowa skórka, Risen, kosztuje 46 dolarów, większość z nas miała na oku oszałamiającą skórkę Immortalized Legend, która łączy w sobie żywą czerń i czerwień Arcany z mroczną atmosferą Sabatu i blaskiem Pretendenta. Jednak podstawowa cena inauguracyjnej skórki Hall of Legends wynosi 200 dolarów, a edycja premium z podpisem Lee „Fakera” Sang-hyeoka kosztuje aż 430 dolarów.

Reakcje społeczności i wezwania do bojkotu

Jak można sobie wyobrazić, reakcja społeczności League of Legends była niemal natychmiastowa. Mój kanał X (dawniej Twitter) płonie od gniewnych komentarzy, przypomnień, że sam Faker nie używa skórek w grach i oczywiście przemyślanych memów.

Jednak to nie koniec. W serwisie r/AhriMains post zatytułowany „Najlepszym sposobem na bunt jest bojkot samej Ahri” zebrał 1,7 tys. głosów pozytywnych (jest to znacznie mniejszy Reddit niż r/LoL). „Uważam za oburzające, że Riot wycenia pakiet skórek, który kosztuje połowę mojej pensji przez cały miesiąc” – napisał u/ShotoGun. „Proponuję, abyśmy protestowali w sposób zmuszający Riot do negocjacji.

Strategie protestów i konsekwencje dla zamieszek

Wszystkie te wydarzenia wynikają z wyraźnego pragnienia Riot, aby stworzyć „gamę produktów dla każdego, zaczynając od darmowych przedmiotów lub za kilka dolarów, a kończąc na zawartości premium, która oferuje więcej”. Ciągła seria Mitycznych Barw kosztujących 200 dolarów oraz rozczarowujące skórki Odkupionych Czarodziejek Gwiazd Xayah i Rakana dolewają oliwy do ognia, mikrotransakcje Riot są nadal przedmiotem analizy.

Jeśli tak jak ja naprawdę pragniesz nowego wyglądu Ahri, ale nie chcesz wydawać na to setek dolarów, rozglądaj się za skórkami League of Legends aktualnie dostępnymi w sklepie tygodniowym. Alternatywnie, jeśli lubisz lepsze rzeczy w życiu, obecna rotacja sklepów mitycznych w League of Legends jest całkiem niezła.

Źródło: www.bing.com