NewJeans otwiera finały Mistrzostw Świata League of Legends 2023 utworem „GODS”

Zgodnie z zapowiedzią Riot Games i agencji NewJeans ADOR, sensacja K-popu NewJeans rozpocznie finały Mistrzostw Świata League of Legends (LoL) 2023, organizując ceremonię otwarcia.

Świetny debiut dla K-popu

Tegoroczne Mistrzostwa Świata LoL, których finał zaplanowano na 19 listopada w Gocheok Sky Dome w Seulu, to trzecie wydarzenie organizowane w Korei od 2014 i 2018 roku. Pojedynek o mistrzostwo był transmitowany przez co najmniej 74 miliony widzów w 2021 to jedno z najwspanialszych widowisk w świecie e-sportu.

Z tej okazji NewJeans wykonają „GODS”, 10. oficjalną piosenkę przewodnią Mistrzostw Świata LoL, wydaną 4 października. Piosenka ta odniosła niezwykły sukces, utrzymując stałą obecność na globalnej liście przebojów US Billboard przez trzy kolejne tygodnie.

Historyczny występ

Artyści z najwyższej półki, tacy jak Imagine Dragons i Lil Nas NewJeans będzie kolejnym kamieniem milowym w swojej karierze, stając się pierwszą grupą K-popową, która będzie gwiazdą ceremonii otwarcia.

Olśniewający sukces

Składająca się z członków Minji, Hanni, Danielle, Haerin i Hyein grupa szybko zyskała sławę pod kreatywnym kierownictwem Min Hee-jina, który wcześniej odegrał kluczową rolę w sukcesie gwiazd K-popu, takich jak f (x) i EXO, kiedy pracowała w SM Entertainment. NewJeans zyskało na popularności dzięki hitom, które zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów, takich jak „Hype Boy” i „ETA”.

Źródło: www.koreatimes.co.kr