Najwyżej sklasyfikowany gracz LoL wyjaśnia, dlaczego Dota 2 jest lepsza niż League


Gracze League of Legends i Dota 2 często nie zgadzają się, która gra jest trudniejsza, bardziej wymagająca umiejętności i jakie można sobie wyobrazić inne niejasne kryteria. Ale która gra jest naprawdę lepsza?

Pomimo wielu podobieństw między dwiema grami MOBA, niewielu graczy osiąga najwyższe poziomy w obu, ale jest ich kilku. Najwyżej sklasyfikowany gracz LoL przeszedł do Dota 2 i spędził trochę czasu na zapoznawaniu się z MOBA Valve. Zabrali się do mediów społecznościowych, aby porównać i skontrastować obie gry.

Gracz był ogólnie pozytywnie nastawiony do doświadczenia Dota 2, mimo że pochodził głównie z League of Legends, gdzie osiągnął rangę Pretendenta. Challenger to najwyższa ranga w League of Legends, a ogromna baza graczy w tej grze sprawia, że ​​zdobycie tej rangi jest ogromnym wyczynem. Ta umiejętność w LoL dobrze przełożyła się na Dota 2, gdzie osiągnęli rangę Immortal w ciągu zaledwie dwóch miesięcy gry.

Podstawową różnicą między tymi dwiema grami jest odmienny nacisk na grę mikro i grę makro. League of Legends ma ciągłe wymagania dotyczące wykonania, a każdy bohater jest budowany wokół umiejętności strzeleckich. Dota 2 kładzie większy nacisk na strategowanie przeciwników.

„Dota jest w stanie pogodzić (sic!) makro i mikro, podczas gdy League koncentruje się ściśle na mikro. Riot Games zamieniło wszystko w umiejętności strzeleckie. Wszystko kręci się wokół braku szybkości rotacji, aby wygrać grę, unikając największej liczby zaklęć… Mikrozagranie rządzi grą, nie pozostawiając prawie nic na grę makro, gdy większość bohaterów jest kontrowana przez chodzenie w lewo lub w prawo zamiast wybierania lub postawienie właściwego sojusznika przeciwko właściwemu wrogowi” – ​​mówili.

Kolejną kluczową różnicą była możliwość „jednej sztuczki” w League of Legends. Nawet na profesjonalnym poziomie LoL elitarne talenty mogą się rozwijać, mając zaledwie czterech lub pięciu mistrzów granych na wysokim poziomie. To niemożliwe w Dota 2, gdzie profesjonalni gracze mogą grać o wiele więcej bohaterów w jednym wydarzeniu.

Co jest trudniejsze, Dota 2 czy LoL?

Dota 2 i League of Legends są równie trudne do grania. Ostatecznie ustalają priorytety różnych rzeczy, które sprawią, że jedna gra będzie trudniejsza od drugiej, w zależności od indywidualnego gracza.

WIN.gg rozmawiał wcześniej z profesjonalistą Dota 2 Ylli „podwiązką” Ramadani, która chciała przejść do profesjonalnego League of Legends. Analiza między nimi jest trudna, ponieważ LoL może wymagać intensywnych ćwiczeń dla bohaterów, podczas gdy Dota 2 ma mikro-intensywnych bohaterów, takich jak Meepo, Visage i Chen. Liczne opcje mobilności w Dota 2 zmieniają również sposób, w jaki mechanika podstawowa pasuje do siebie, szczególnie w przypadku osiłków walczących w zwarciu, takich jak Pierwotna Bestia.

Obie gry mają swoje wyzwania, ale nie można zaprzeczyć, że zostanie profesjonalnym graczem League jest znacznie trudniejsze niż zostanie profesjonalnym graczem Dota 2. Ponieważ LoL może pochwalić się znacznie większą liczbą użytkowników niż cała platforma Steam, znacznie mniej niż ci, którzy faktycznie grają w Dota 2, zwiększona konkurencja utrudnia osiągnięcie szczytu.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=32A9D2B3493B42AF87C83B9B8E6CC64E&url=https%3A%2F%2Fwin.gg%2Fnews%2Ftop-ranked-lol-player-explains-how-dota-2-is-better-than-league%2F&c=13333330035732283901&mkt=fr-fr