Największa lista League of Legends rusza w 2022 r.


Każdy League of Legends offseason ma pikantne ruchy, które wywołują debatę na temat przyszłości niektórych rozgrywek, a tegoroczny offseason nie był inny.

Ostatnie okno transferowe było pełne zaskakujących ruchów, które podniosły oczekiwanie na nadchodzące Liga pora roku. Wybraliśmy siedem nowych dodatków, które powinny znacząco podnieść poziom ich składów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Bjergsen (TSM do Team Liquid)

Osiem lat — tyle Bjergsen spędził w szeregach TSM. Przez większość tego czasu legenda LCS była środkowym zawodnikiem organizacji. Bjergsen próbował szczęścia w trenerach w ostatnim roku, ale jego pierwszy okres w nowej roli nie powiódł się. Drużynie nie udało się zdobyć trofeów krajowych i nie udało się zakwalifikować do Mistrzostw 2021. Teraz legendarny środkowy powraca do swoich korzeni – tym razem pod szyldem Team Liquid.

Czterokrotni mistrzowie LCS zbudowali listę pełną talentów i umiejętności, z Hansem Samą i Bwipo jako innymi dodatkami do składu. Wyjściowa piątka graczy ma łącznie 21 występów na Mistrzostwach Świata i liczne tytuły krajowe, więc pod wodzą Bjergsena dodanie kilku złotych medali, ponowne wejście na Mistrzostwa Świata nie powinno stanowić problemu.

Zainspirowany (Rogue to Evil Geniuses)

W LCS pojawia się najgorętszy MVP lata 2021 LEC, Inspired. Mimo że ma zaledwie 19 lat, polski dżungler pokazał, że robi ogromną różnicę w każdej drużynie, w której jest. Kiedy dołączył do listy Rogue’s Academy na początku 2019 roku, poszli po trofeum Ultraligi. Kiedy w drugiej połowie roku awansował do kadry głównej, drużyna po raz pierwszy zakwalifikowała się do play-offów.

Zdjęcie: Michał Konkol za pośrednictwem Riot Games

Był najlepszym graczem Rogue przez ostatnie kilka miesięcy. W ostatnim sezonie zasadniczym Inspired miał najwyższy udział w zabójstwach wśród graczy Łotrzyka (67 procent) i drugi najlepszy stosunek K/DA wynoszący 5,3, według Eliksiru Oracle. Nie wyróżniał się jako samotny prowadzący w porównaniu z resztą LEC, ale ten wynik ma sens w oparciu o styl gry zespołu, który zależał od graczy działających jako spójna jednostka.

Pod koniec listopada Inspired dokonał zaskakującej zmiany, dołączając do Evil Geniuses, z którym planuje podbić NA i scenę międzynarodową. Z jego pewnością siebie i zdolnością do adaptacji – czego dowodem jest jego imponująca pula bohaterów, która obejmowała aż 20 różnych bohaterów wybranych w 2021 roku – organizacja nie mogła znaleźć lepszego elementu, aby uzupełnić swoją listę przed sezonem 2022.

Perkz (Cloud9 do Team Vitality)

Podczas gdy niektórzy gracze przenieśli się z Europy do Ameryki Północnej, niewielu skierowało swoją karierę w przeciwnych kierunkach. Zachodnia KOZA jest największa.

Po dość udanym roku w Cloud9, Perkz powraca do LEC. Tym razem jednak Chorwat nie założy koszulki G2 Esports. Jest częścią nowej europejskiej super drużyny w postaci Team Vitality. Talent w składzie Vitality, podobnie jak jego oczekiwania, nie mógł być większy. Niemniej jednak na papierze Perkz jest zawsze jednym z gwiazdorskich graczy i nie bez powodu. Na głównym wydarzeniu Worlds 2021 pochwalił się najwyższym udziałem Cloud9 w złocie (25,6 procent), drugim co do wielkości udziałem CS na minutę (8,9), a także drugim co do wielkości współczynnikiem K/DA (3,0).

Co więcej, odkąd dołączył do rozgrywek na najwyższym poziomie w 2016 roku, kiedy rozegrał swój pierwszy split w EU LCS, Perkz miał tylko rok (2018), w którym nie zdobył trofeum. Od tego czasu chodził na Mistrzostwa w każdym sezonie, tylko dwa razy nie dotarł do play-offów. Gdziekolwiek się udaje, podążają za nim sukcesy krajowe i międzynarodowe.

Wunder i Humanoid (G2 i MAD Lions dla Fnatic)

Jeśli chodzi o LEC, trudno nie mówić o Fnatic. Brytyjska organizacja jest jedną z najbardziej renomowanych w europejskim konkursie. Fnatic zakończył siedem różnych play-offów na pierwszym miejscu w historii regionu. Miniony rok był jednak pełen wzlotów i upadków, które ostatecznie doprowadziły do ​​odbudowy składu. Ale Fnatic nie mogło znaleźć lepszych zamienników dla swojej górnej i środkowej linii.

Zdjęcie za pośrednictwem Riot Games/Getty Images

Dołączenie Wundera do zespołu G2 Esports to pierwszy oficjalny transfer między tymi dwiema organizacjami, ale to tylko część tego, dlaczego handel jest tak niezwykły. Doświadczona górna część powinna znacznie ułatwić przygodę Fnatic w 2022 roku, zwłaszcza z jednym z najlepszych europejskich środkowych ostatnich kilku lat. Humanoid jest niczym innym jak tym ostatnim i pojawił się, gdy ma to największe znaczenie. Miał najwyższy współczynnik K/DA w play-offach wiosennych 2021 (4,0) i drugi najwyższy w play-offach letnich 2021 (6,8) wśród środkowych. Wraz z wejściem dwóch graczy w szeregi Fnatic, organizacja może odzyskać tron ​​Europy.

Chovy (Hanwha Life Esports do Gen.G)

Słynni środkowi również zmienili strony w Azji, a Chovy prowadził szarżę. 20-latek od dłuższego czasu jest uważany za jednego z najlepszych środkowych na świecie. Jego indywidualne występy były kluczowe dla Griffin, DRX i Hanwha Life’s Worlds przez ostatnie trzy lata. Środkowy zawodnik był najlepszym graczem Griffina na Mistrzostwach 2019 pod względem obrażeń na minutę (447). Jeśli chodzi o K/DA, był najlepszym i drugim najlepszym zawodnikiem na HLE i DRX odpowiednio w ich głównych biegach na Mistrzostwach 2021 i 2020 roku.

Chovy udowodnił, że każda drużyna z nim w początkowym składzie ma szansę dostać się na Mistrzostwa i radzić sobie tam całkiem dobrze. Trzy razy z rzędu Chovy dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata z każdą drużyną, w której rywalizował. Z talentami w całej najnowszej linii Gen.G, jest więcej niż pewne, że Liga fani muszą mieć oko na Chovy’ego i jego nowy zespół.

Zdjęcie za pośrednictwem Riot Games/Getty Images

Doinb (od FunPlus Phoenix do LNG Esports)

Chiny wyprodukowały wielu wykwalifikowanych środkowych. Doinb to niewątpliwie kolejny z nich. Mistrz świata 2019 był siłą napędową wzrostu FunPlus Phoenix w tym roku z wynikiem 6,6 K/DA, piątym najwyższym w turnieju głównym wśród graczy, którzy wzięli udział w co najmniej trzech grach.

Przez najbliższe 12 miesięcy będziemy go oglądać pod szyldem LNG Esports. Dzięki połączeniu weteranów i obiecujących młodych perspektyw, takich jak Light i Iwandy w składzie, i wiele do udowodnienia w 2022 roku, Doinb jest zdecydowanie tym, który należy oglądać.

Rekkles (G2 do Karmine Corp)

Wreszcie, prawie niemożliwe jest, aby nie wspomnieć o graczu kalibru Rekklesa, kiedy dyskutujemy, na kogo uważać w następnym sezonie. Podczas gdy Rekkles zrobił krok w tył, dołączając do Karmine Corp i będzie walczył o trofea LFL i European Masters, to naturalne, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby wspiąć się z powrotem na szczyt Europy, gdzie konsekwentnie startuje od 2014 roku.

Gracz ze swoim zapałem i osobowością nie zdecydowałby inaczej. Co więcej, granie Rekklesa w Europejskich Ligach Regionalnych jest także świadectwem szybko rosnącej potęgi i znaczenia ERL-ów. A dzięki Rekklesowi w LFL, gdzie zmierzy się z takimi postaciami jak Crownshot i Cody Sun, ERL stały się jeszcze bardziej ekscytujące.Źródło : https://dotesports.com/league-of-legends/news/biggest-league-of-legends-roster-moves-heading-into-2022