Najlepsze wybory na MSI 2023: Aphelios, Kennen, Vi, Lucian i Draven. Zobacz najnowsze statystyki i KDA!

Najczęściej wybierane i zakazane Liga mistrzów na MSI 2023

Faza wstępna Mid-Season Invitational zakończyła się w niedzielę, 7 maja, będąc wstępną częścią turnieju i wyłonieniem trzech drużyn, które awansują do fazy drabinkowej. Po 10 seriach best-of-three i best-of-five mamy teraz lepsze wyobrażenie o tym, jak kształtuje się meta w MSI i czego możemy się spodziewać w przyszłości.

Oto najczęściej wybierane i zakazane Liga mistrzowie, a także inne godne uwagi statystyki zaczerpnięte z fazy wstępnej MSI.

Najczęściej wybierane Liga mistrzowie na MSI 2023

MSI widział łącznie 64 unikalnych Liga dotychczas wybrani bohaterowie, według strony ze statystykami Games of Legends. W pierwszej fazie turnieju był jeden mistrz ponad innymi: Aphelios był wybierany w sumie 13 razy z 25 rozegranych gier. ADC był szczególnie popularny wśród dwóch graczy: PSG Wako i LOUD Route, z rozegranymi odpowiednio pięcioma i czterema meczami. Mając tylko trzy zakazy na planszy, prawdopodobnie Aphelios będzie nadal wybierany na etapie drabinki. Za nim siedział K’Sante w 12 grach.

Mistrz górnej linii grał kiedyś również jako środkowy: GG Gori wygrał w kwalifikacjach ostatniej szansy przeciwko PSG Talon. Po utracie priorytetu pod koniec wiosennych podziałów wydaje się, że drużyny nadal wysoko oceniają ten wybór. Inne godne uwagi popularne typy to Jinx, Rakan i Zeri, każdy w 11 grach, zgodnie z Games of Legends.

The Liga meta dolnej alei nie zmieniła się tak bardzo, chociaż Lucian szybko wraca na listę priorytetów, mając w sumie 15 banów: może być tym, na którego trzeba uważać, aby iść naprzód.

Większość zbanowanych Liga mistrzowie na MSI 2023

Mówiąc o zakazach, są tylko dwa Liga mistrzowie mający więcej lub taką samą liczbę zakazów jak Lucian w Londynie. Według Games of Legends Kennen i Vi są obecnie dwoma najważniejszymi wyborami w mecie MSI, mogąc pochwalić się współczynnikiem obecności na poziomie 88 i 92 procent (łącznie wybór i ban). Pomimo osłabienia Vi w patchu 13.7, dżunglerka nadal jest jednym z najskuteczniejszych wojowników w grze dzięki swojej superumiejętności typu „wskaż i kliknij”. Wciąż jest wytrzymała, a synergia z Promieniującą Cnotą jest zbyt potężna do walk drużynowych, które są częstym zjawiskiem w profesjonalnej rozgrywce.

Z drugiej strony popularność Kennena wzrosła pod koniec wiosennych podziałów, zwłaszcza we wschodnich regionach. Yordle zadaje niesamowite obrażenia obszarowe dzięki swojej superumiejętności, co pozwala mu wysadzać drużyny w powietrze. Nie wspominając o tym, że ze względu na swoją naturę dystansową dostaje bezpieczną fazę gry w alei.

W szczególności Kennen jest mistrzem na MSI z największą liczbą zwycięstw przy doskonałym wskaźniku wygranych. Według Games of Legends inni bohaterowie ze 100-procentowym współczynnikiem wygranych to Blitzcrank, Darius, Galio, Nocturne, Swain, Rell i Sett.

Jest jeden bohater, na którego warto zwrócić uwagę i na który należy uważać na etapie drabinki: Draven. Do tej pory ADC nie został wybrany, ale drużyny rozgrywające wyrzuciły go z gry 11 razy. Biorąc pod uwagę obecność świetnych graczy Draven, takich jak G2 Hans Sama na MSI, może on mieć pierwszeństwo. Inni bohaterowie z kilkoma banami, ale bez żadnych typów, to Varus i Rumble, z odpowiednio sześcioma i pięcioma zakazami. Średnia liczba banów dla mistrza górnej alei wynosi 2,6, co oznacza, że ​​drużyny traktują go jako ważny wybór w określonych pojedynkach. Z drugiej strony Varus jest zwykle usuwany z planszy w drugiej fazie, więc odmowa kontrwyboru jest raczej sytuacyjnym zakazem.

Najwyższe KDA w play-inach MSI

Chociaż KDA nie są najważniejszymi statystykami, mogą być używane jako wskaźnik silnego i niezawodnego wyboru. Według Games of Legends mistrzem z najlepszym KDA podczas play-inów jest Cassiopeia z 14,0 KDA. Mag środkowej linii był dwukrotnie grany przez LOUD Tinowns, ale wszystkie zabójstwa i asysty zostały zdobyte w ich wygranej z DetonatioN FocusMe. W innej grze na picku poszedł 0/1/0, niezdolny do udziału w zabiciu.

Za Cassiopeią znalazła się Nidalee, która zakończyła play-iny z wynikiem 12,2 KDA. Stało się tak głównie dzięki G2 Yike i BLG Xun, którzy dominowali kilofem. Utrzymanie tych liczb będzie trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę bliższe mecze, które powinniśmy uzyskać podczas etapu drabinki. Podczas gdy Nidalee będzie grana w ciągu najbliższych dwóch tygodni, prawdopodobnie jej liczby KDA drastycznie spadną.

Na trzecim miejscu znajduje się jeden zaskakujący mistrz, który pozostawał pod radarem przez prawie cały dotychczasowy sezon: Ornn. Zgodnie z Games of Legends mistrzem górnej linii był tylko raz grany przez GG Licorice, w ich ostatniej wygranej z PSG Talon, uzyskując 9,0 KDA. Biorąc pod uwagę niską popularność tego wyboru, Ornn może być bohaterem z najwyższym KDA na koniec MSI.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6458b33a7f6241a293affabfd7af97b6&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fleague-of-legends%2Fnews%2Fmost-picked-and-banned-lol-champions-during-msi-play-in-stage&c=9189948649040394197&mkt