Najnowsza przeróbka bohatera League of Legends zaraz po jej ujawnieniu.

Fani krytykują nowego mistrza League of Legends

Społeczność League of Legends wyraziła krytykę najnowszego mistrza gry, Smoldera. Po jego ujawnieniu fani zwrócili uwagę, że twarz małego smoka podejrzanie przypomina ludzką twarz, co nie pasowało do innych smoków ze świata LoL.

Smolder został wprowadzony 4 stycznia jako uroczy prowadzący, którego łatwo się nauczyć i który daje dużo frajdy z gry. Jednak uroczy projekt małego smoka został skrytykowany przez fanów po jego ujawnieniu ze względu na niepokojący efekt doliny spowodowany jego ludzką twarzą, porównując go z oryginalnym projektem Sonica.

Zmiany wprowadzone po krytyce fanów

W odpowiedzi na tę krytykę Riot Games ogłosiło przeprojektowanie twarzy Smoldera, dodanie skali, tekstury, twardych linii i zmianę kształtu jego oczu, aby „podkreślić jego smocze rysy”. Chociaż w samym modelu nie wprowadzono żadnych zmian, aktualizacje tekstur w dużym stopniu łagodzą niepokojący efekt doliny oryginalnego projektu.

Fani porównali także projekt Smoldera z innymi małymi smokami z kanonu League, zwracając uwagę, że poprzednie projekty zawsze zapewniały równowagę pomiędzy słodyczą a wyraźnymi smoczymi cechami, takimi jak łuski i spiczaste pyski.

Znaczenie zmian w Smolder

Zmiany w twarzy Smoldera są bezpośrednią reakcją na opinie fanów i podkreślają znaczenie interakcji i słuchania społeczności graczy w procesie tworzenia i projektowania gier.

Smolder pojawi się na Summoner’s Rift w patchu 14.3, który ukaże się 7 lutego.

Źródło: www.gamespot.com