„Najlepszy sezon wiosenny LCS: fani LoL NA w końcu odnaleźli nadzieję”

Wiosenny split LCS 2024: wpływ na rywalizację w północnoamerykańskiej lidze League of Legends

Odkąd w Ameryce Północnej rozpoczęła się nowa era rywalizacji League of Legends, fani są oczarowani tym, co do tej pory zobaczyli. Z mniejszą liczbą miażdżących zwycięstw, większą ilością treści poza serwerem i szybko odradzającą się nadzieją dla regionu desperacko pragnącego zwycięstwa. Pozytywnych opinii na temat wiosennego splitu LCS 2024 było mnóstwo, m.in. post z 10 lutego na subreddicie League of Legends wychwalający reformę ligi, szczególnie pod kątem zwiększonej konkurencyjności regionu. „Uważnie oglądam League of Legends od szóstego sezonu i po raz pierwszy nie ma drużyn łatwych do pokonania” – napisał jeden z fanów.

Te zapewnienia fanów są następstwem znakomitego tygodnia meczów w trzecim tygodniu oraz szeregu ekscytujących meczów i wyników w czwartym tygodniu ligi. 100 Thieves odniosło 46-minutowe zwycięstwo nad Cloud9 w czymś, co zostało już opisane jako mecz sezonu wiosennego, podczas gdy pod koniec wczorajszego zwycięstwa oddzieliło się Team Liquid na trzecim miejscu od szóstej pozycji NRG przed przedostatnim tygodniem rozgrywek sezon zasadniczy. Część kibiców uważa, że ​​redukcja do ośmiu zespołów „podniosła poziom” regionu, podsycając oczekiwania na arenie międzynarodowej; niektórzy zaczynają wierzyć, że Ameryka Północna może w tym roku wygrać za granicą, ale inny fan nie zgadza się z tym, sugerując, że zespoły w większym stopniu polegają na rurociągu NA Challenger i „budują mądrzejszą siłę roboczą”, wyjaśniając, dlaczego każdy zespół osiąga wyniki.

Siła drużyn LCS 2024 na tle reszty świata League

Czas pokaże, jak mocne są zespoły LCS 2024 w porównaniu z resztą świata. Łatwo powiedzieć, że region krajowy jest bardziej konkurencyjny w swojej obecnej kampanii, ale wyniki te muszą następnie przełożyć się na scenę międzynarodową. Dowiemy się, jakie dokładnie miejsce zajmuje Ameryka Północna podczas Mid-Season Invitational w Londynie w połowie marca, ale powszechnie uważa się, że przejście na aktualizacje na żywo zmusi zespoły do ​​szybkiej adaptacji, a selekcję przejdą różni bohaterowie. Rozgrywka nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na zwycięstwo. Inni zwracali uwagę na to, jak zabawna była transmisja LCS, nie tylko ze względu na zaskakujące wyniki, ale także ze względu na zawartość poza serwerem pomiędzy serialami.

Niestety niektórzy uważają, że przerwa w środku sezonu, która rozpoczęła się dzisiaj i jest spowodowana współdzieleniem studia przez Riot Games z rozpoczęciem VALORANT Champions Tour NA Kickoff, zmarnuje impet, jaki nabrała liga, i jeszcze bardziej zmniejszy jej liczbę odbiorców. Oglądalność LCS pozostaje tematem rozmów. Wydaje się, że liczby te rosną, ale głównie ze względu na nakładanie się transmisji w Ameryce Południowej, kończących się i przechodzących na Amerykę Północną, przy znacznym spadku liczby jednoczesnych widzów zaraz po zakończeniu transmisji.

Pozostały dwa tygodnie sezonu zasadniczego LCS, zanim najlepsi gracze z Ameryki Północnej będą walczyć o dwa miejsca w MSI London, a play-offy w wiosennym splicie rozpoczną się w czwartek, 14 marca.

Źródło: www.bing.com