Najlepsza wiedza League of Legends tkwi w tych 7 bohaterach


Zaktualizowano 21 grudnia, 15:23 (GMT+8): Dodano dwóch kolejnych bohaterów do listy.

Runeterra jest rozległa.

Dzięki ponad 160 bohaterom istnieje wiele historii i historii League of Legends do odkrycia. Riot Games zaczęło od tworzenia indywidualnych bohaterów, a następnie połączyło ich światy, tworząc regiony, rasy, miasta i całe kultury.

Uniwersum League of Legends jest bogate w wiele opowieści. Niektóre są krótkie, inne bardzo szczegółowe, ale jedno jest pewne — historia League of Legends z pewnością sprawi, że będziesz chciał więcej.

Oto pięciu bohaterów z najlepszą historią League of Legends w całej Runeterze

Fiddlesticks to nie tylko mit Runeterry

Źródło: Gry Riot

Fiddlesticks to żywy demon, który polega na zbieraniu strachu swoich wrogów. Ten demon przybiera postać stracha na wróble, cierpliwie czekającego na polach Demacii, by przerazić każdą nieszczęsną duszę, która go mija.

Według mieszkańców Demacii, legenda o demonie Fiddlesticks to nic innego jak zwykła bajka, której celem jest straszenie dzieci.

Jednak Fiddlesticks istnieje naprawdę i budzi strach w każdym, kto kiedykolwiek wątpi w jego istnienie. Według oficjalnej tradycji Fiddlesticksa, demon jest „istotą tak całkowicie obcą, że przeciwstawia się prawie całej współczesnej wiedzy o magii” w Runeterze.

Oprócz Fiddlesticksa są też inne demony z własną tradycją League of Legends. Bohaterowie tacy jak Nocturne i Evelynn są ze sobą blisko spokrewnieni i mówi się, że są ucieleśnieniem mrocznych bytów w Runeterze.

Fiddlesticks to demon strachu, Evelynn to demon bólu, a Nocturne to demon koszmarów.


Braum to duży mężczyzna o jeszcze większym sercu

Źródło: Gry Riot

Braum to bohater pochodzący z zimnych krain Freljordu w Runeterze. Jest znany jako człowiek waleczny, który ma wiele imponujących wyczynów.

Jako nastolatek Braum był powszechnie znany w całym Freljordzie ze względu na swoje bohaterskie czyny, podczas których ratował dzieci z lodowych wąwozów i chronił poszukiwaczy przygód przed niebezpiecznymi potworami.

Legenda League of Legends Brauma opowiadała o czasie, gdy próbował uratować chłopca z zamarzniętej piwnicy, ale nie mógł uchylić jej dużych drzwi. Przebił się przez twardą skałę i lód i wyrwał zamarznięty właz z zawiasów, aby uwolnić uwięzionego chłopca.

Freljord może być najzimniejszym miejscem w Runeterze, ale życzliwość Brauma zapewniła ciepło jego mieszkańcom. W miarę jak jego eskapady mnożyły się, Braum stopniowo przekształcił się w mityczną postać, ludową legendę wśród mieszkańców Freljordu.


Według Azira Shurima była niegdyś chwałą Runeterry

League of Legends, portret Azira
Źródło: Gry Riot

Kilka tysięcy lat temu, podczas rozkwitu imperium Shurimy w Runeterze, Azir starał się dorównać bogom.

Cesarz poszerzał granice swojego imperium, przynosząc bogactwo poprzez handel i wielkie zwycięstwa. Gdy imperium Shurimy osiągnęło szczyt, Azir próbował przeprowadzić rytuał Wniebowstąpienia, aby przemienić się w potężnego boga.

Jednak w swoim najwspanialszym momencie Azir został zamordowany przez jednego ze swoich najbliższych doradców, szamana Xeratha. Od tego czasu Azir reinkarnował się jako półbóg i stara się odzyskać dni chwały imperium.Historia League of Legends Iverna wyjaśnia, w jaki sposób stał się drzewem

Źródło: Gry Riot

Ivern jest przyjazny dla wszystkich stworzeń żyjących w lesie. Jednak nie zawsze był towarzyską istotą zgodnie z tradycją League of Legends.

Dawno temu Ivern był dzikim ludzkim wojownikiem zbudowanym z żelazną wolą i niezachwianą determinacją. Chciał przejąć starożytną, magiczną moc ukrytą głęboko w lasach Ionii.

Ivern wierzył, że moc lasu zmieni zasady gry w bitwie przeciwko Zrodzonym z Lodu, czyli bohaterom Freljordu, w tym Ashe, Braumowi, Sejuani i innym.

Kiedy Ivern w końcu znalazł źródło magii lasu, las walczył i uwikłał go w drewno i liście, które roztrzaskały jego ludzkie ciało.

W tym momencie głos z głębi lasu ocalił Iverna i nauczył go lekcji współczucia i powściągliwości. Znakomity wojownik został później przemieniony w przyjazne drzewo.


Oto historia i pochodzenie Jinx w League of Legends

Mistrz League of Legends, Jinx
Źródło: Gry Riot

Zanim stała się obłąkaną, wybuchową bohaterką, którą jest dzisiaj, Jinx była słodkim dzieckiem. W dzieciństwie Jinx była początkującą majsterkowiczką, której pomysły zawsze były zbyt wielkie dla Piltover, Miasta Postępu.

Jednak jej eksperymenty i wynalazki kwitły w podmiejskiej dzielnicy Zaun. Znane również jako Miasto Żelaza i Szkła, Zaun jest bardziej otwarte i liberalne na rozwój niestabilnych technologii w przeciwieństwie do utopijnego miasta Piltover, w którym eksperymenty utrzymywano na wysokim poziomie humanitarnym i etycznym.

Z biegiem czasu Jinx zademonstrowała owoce swojej pracy, „żartując” mieszkańcom Piltover. Jej żarty wahały się od nieszkodliwych pokazów dynamitu po pełnowymiarowe akty przemocy. W końcu stała się zagrożeniem dla miasta.

Dobrą wiadomością jest to, że Jinx jest już częścią serialu animowanego Arcane firmy Netflix. Zanurz się głębiej w jej historię, która przeplata się z Caitlyn, Vi, Ekko i nie tylko.


Cześć Zrujnowanemu Królowi, Viego

Mistrz LoL Viego, oryginalna, oficjalna tapeta z splashartem
Źródło: Gry Riot

Ostrze Zniszczonego Króla istniało w grze na długo przed Viego.

Kiedy więc Riot Games w końcu połączyło dwa elementy układanki, narodził się bogaty nowy zestaw historii. Oprócz przedstawienia mistrza wojowników Viego, otrzymał także własną grę RPG o nazwie Ruined King: A League of Legends Story oraz powieść Ruination.

Niegdyś człowiek, był niechętnym królem Camavor, wybranym przez Świętość, miecz przekazany przez jego przodków. Niekonwencjonalnie ożenił się z krawcową Izoldą zamiast z rodziny królewskiej i bardzo ją kochał — być może za bardzo.

Pewnej nocy zostali zaatakowani przez zabójców. Została otruta i zmarła. Nie mogąc poradzić sobie z żalem i kosztem całego królestwa, odszukał Błogosławione Wyspy, tajemniczą wyspę pośrodku oceanu, która zawierała magiczną wodę mogącą wyleczyć każdą dolegliwość.

Zamiast powrócić do życia, Izolda zamieniła się w upiora, wściekła, że ​​zakłócił jej spokój po śmierci. Wzięła jego miecz i dźgnęła go, zamieniając go i wszystko inne w nieumarłych oraz zamieniając Błogosławione Wyspy w Wyspy Cienia, jakie są teraz znane w Runeterze.


K’Sante jest pierwszym czarnoskórym mistrzem LGBTQ w grze

Podstawowy portret mistrza czołgów LoL K'Sante
Źródło: Gry Riot

Duma Nazumah, K’Sante to pustynny wojownik, który przybył z miasta-oazy położonego na południowych obrzeżach pustyni w Shurimie.

Oaza, w której zbudowano jego miasto, była jednym z nielicznych źródeł wody w okolicy, więc historycznie jej mieszkańcy nie mieli innego wyboru, jak tylko konkurować z potworami o zasoby, aby przetrwać.

Historia K’Sante rozpoczyna się 500 lat po ich zwycięstwie — jako przywódca wojowników polujących na pustynne potwory. Jego unikalna broń wykonana jest z regenerującej się skóry, którą zdobył po walce z jednym z najtwardszych potworów na pustyni.

Kiedyś polował ze swoim byłym chłopakiem, Tope, ale z powodu sprzecznych ideologii poszli własnymi drogami, ale nadal pozostawali w przyjaźni. Po rozpadzie K’Sante w końcu się odnalazł i stał się silniejszy niż był wcześniej w środku i na zewnątrz.

Przynieś nam więcej dramatu, proszę.

Śledź ONE Esports na Facebooku i Świergot aby uzyskać więcej wiadomości, przewodników i najważniejszych informacji o LoL.

CZYTAJ WIĘCEJ: 8 najrzadszych skórek League of Legends, których prawdopodobnie nigdy nie będziesz mieć w swoim życiu

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63a834628e254d92beebbe6850b64c84&url=https%3A%2F%2Fwww.oneesports.gg%2Fleague-of-legends%2Fbest-league-of-legends-lore%2F&c=3464056924854455257&mkt=fr-fr