Najlepsza wersja Jayce’a w League of Legends


Jayce zawsze był mistrzem wśród League of Legends skład, który wymaga doskonałej mechaniki, aby w pełni uwolnić swój potencjał. W Defender of Tomorrow zwykle gra się na najwyższym poziomie, ale Riot Games pchnęło go z powrotem do mety dzięki kolejnym wzmocnieniom.

Jeśli próbujesz go podnieść w grach w kolejce solo, możesz mieć trudności ze znalezieniem najlepszych kombinacji run i przedmiotów. Dzieje się tak, ponieważ Jayce można grać na wiele sposobów, a każda konfiguracja ma swoje mocne i słabe strony. Aby wam pomóc, omówimy najpopularniejsze wersje bohatera. Oto najlepsze kompilacje dla Jayce’a w Liga.

Runy

Dla Jayce’a mamy dwa główne konfiguracje run plus trzeci, który jest bardziej sytuacyjny i będzie zależeć od tego, jak lubisz grać bohaterem. Chociaż mają pewne wspólne runy, istnieją również poważne różnice, które musimy przełamać.

Pierwsze uderzenie Jayce

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Inspiracja

Pierwsze uderzenie: ta runa jest skuteczna w przypadku Jayce’a, ale wymaga od ciebie dobrego zrozumienia odstępów podczas fazy gry w alei, ponieważ musisz upewnić się, że zadajesz obrażenia przed wrogami. Przeciwko większości walczących w zwarciu górnych nie będziesz miał problemu z przetworzeniem runy, więc upewnij się, że wcześniej sprawdziłeś, czy wróg może cię zranić.

Jeśli zagrana poprawnie, ta runa powinna pozwolić ci zbudować znaczną ilość złota bez konieczności zabijania. Dodatkowe złoto, które otrzymujesz, przyda się w środkowej fazie gry, gdzie znajdziesz lepsze przedmioty i dzięki temu zadasz więcej obrażeń.

Magiczne obuwie: Chociaż nie będziesz w stanie zdobyć butów w ciągu pierwszych kilku minut, ta runa pozwoli ci zaoszczędzić dużo złota w zamian za większe obrażenia. Ważniejsze jest zamknięcie głównego przedmiotu dla Jayce’a, więc jest to najważniejsza runa w drugim drzewku inspiracji.

Dostawa ciastek: Pomimo wielokrotnego osłabiania, wielu graczy nadal decyduje się na ciastka. Regeneracja many, którą ci zapewnia, może być bardzo pomocna podczas fazy gry w alei, kiedy Jayce dość wcześnie zaczyna głodować many, ale może być również pomocna w przetrwaniu agresywnych wymian wrogów. Jeśli wiesz, że nie będziesz walczył tak dużo, alternatywą jest wejście na rynek Future.

Cosmic Insight: Pozwala na skrócenie czasu odnowienia Błysku i Teleportacji. Chociaż Przyspieszenie Przedmiotów nie jest tak znaczące, jest to niewielka premia, którą Jayce może łatwo wykorzystać dzięki swojej konfiguracji (o czym zobaczymy później). Niektórzy gracze wolą używać Time Warp Tonic, ale osłabienia sprawiły, że jest on nieco przestarzały dla mety.

Czary

Opaska Przepływu Many: Wczesne obrażenia Jayce’a nie są wysokie, więc zwykle musi użyć wielu zaklęć, aby szybko wyczyścić fale, co powoduje, że kończy mu się mana. Posiadanie 250 dodatkowej many podczas gry to coś, czego zawsze chcesz od bohatera. Łatwo jest kumulować dzięki Q z dużego zasięgu, które możesz spamować, a dzięki temu nie zabraknie ci many w pierwszych trzech minutach gry w alei.

Transcendencja: Jayce nie tylko chce więcej many, ale także uwielbia mieć krótszy czas odnowienia swoich zaklęć. Posiadanie szybszych rotacji umiejętności oznacza, że ​​może skuteczniej wykorzystywać obie formy i znacznie zwiększać zadawane obrażenia. Skrócenie czasu odnowienia bohatera po zabójstwie to tylko wisienka na torcie.

Bonusy: +10 procent prędkości ataku, +9 siły adaptacyjnej, +6 pancerza

Pęd Fazowy Jayce

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Czary

Pęd Fazowy: W porównaniu do Pierwszego Uderzenia, Pęd Fazowy to runa, na którą chcesz się zdecydować, gdy wiesz, że wróg ma zagrożenie zabicia na linii. Aktywacja runy pozwoli ci szybko nabrać dystansu między tobą a przeciwnikiem, unikając próby wymiany. Wyjątkową cechą tej runy jest jednak to, że można jej również użyć ofensywnie, aby uniknąć nadchodzących zaklęć lub szybko zmienić pozycję na następną rotację zaklęć. To skuteczna runa, która ma dużą wartość w każdej fazie gry, ale najlepiej sprawdza się w walkach drużynowych i podczas fazy gry w alei.

Opaska Przepływu Many: patrz wyżej.

Transcendencja: patrz wyżej.

Gathering Storm: Ponieważ nie masz już First Strike w tej konfiguracji, aby uzyskać lepsze statystyki za dodatkowe złoto, Gathering Storm rekompensuje to na późniejszych etapach gry. Gathering Storm jest w większości przypadków lepszy, ale jeśli wolisz bardziej agresywne transakcje, możesz również wybrać Scorch.

Bonusy: +10 procent prędkości ataku, +9 siły adaptacyjnej, +6 pancerza. (Możesz również rozważyć zamianę prędkości ataku na inną siłę adaptacyjną +9)

Inspiracja

Magiczne Obuwie: patrz wyżej.

Dostawa ciastek: patrz wyżej.

Zdobywca Jayce

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Zdobywca: Przy tak wielu zaklęciach zadających obrażenia, jakie oferuje zestaw Jayce’a, pełne kumulowanie Zdobywcy jest dość łatwym zadaniem. Runa zapewnia mu wyższe ogólne obrażenia i trochę dodatkowego utrzymywania się, co zawsze dobrze jest mieć. Biorąc to pod uwagę, ta runa nie pozostawia tyle miejsca na błędy, co poprzednie dwa konfiguracje run, więc wybierz tę runę, gdy jesteś biegły w mechanice mistrza.

Presence of Mind: Zwiększenie regeneracji many działa podobnie do tego, w jaki sposób Manaflow pomaga Jayce’owi podczas fazy gry w alei. Najlepszą rzeczą dla tej runy jest jednak zwrot many, który otrzymujesz za obalenie, co jest optymalne w przypadku walk drużynowych lub długich potyczek.

Legenda: Wytrwałość: To najlepsza runa, jaką można znaleźć wśród run Legend. Wytrwałość jest zawsze przydatna przeciwko drużynom z dużą kontrolą tłumu i może mieć znaczenie między życiem a śmiercią.

Coup de Grace: Na Jayce’a prawdopodobnie najpierw wybierzesz bardziej miękkie cele, więc Coup de Grace dodaje więcej obrażeń do twojego nękania i serii. Last Stand może być dobrym drugim wyborem, jeśli wiesz, że prawdopodobnie nie zabijesz wroga pełną kombinacją.

Czary

Opaska Przepływu Many: patrz wyżej.

Transcendencja: patrz wyżej.

Bonusy: +10 procent prędkości ataku, +9 siły adaptacyjnej, +6 pancerza. (Zawsze wybieraj prędkość ataku, ponieważ pozwala to na szybsze kumulowanie Zdobywcy)

Przedmiotów

Na początku gry możesz zwykle zacząć na dwa różne sposoby: możesz wybrać Łzę Bogini lub Ostrze Dorana. Pierwsza z nich daje ci więcej many, aby bezpiecznie przejść przez aleję i będziesz mógł szybciej kumulować jego umiejętność bierną. Zanim kupisz Manamune, przedmiot zostanie w pełni ułożony i natychmiast przekształci się w Muramanę, dając ci większy skok.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Zamiast tego, dzięki Ostrze Dorana, będziesz mieć lepszą siłę wymiany i utrzymywanie się, aby przetrwać pierwsze minuty gry, kiedy Jayce jest bardziej podatny na zasadzki i potyczki.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Ta trzecia opcja jest ryzykowna, ponieważ zapewnia najgorsze statystyki startowe. W zamian jednak zapewnia świetny wczesny skok, ponieważ będziesz mógł kupić Ząbkowany Sztylet podczas pierwszego powrotu (potrzebujesz tylko 750 sztuk złota).

Z tych trzech opcji Ostrze Dorana jest bardziej zrównoważonym wyborem i podstawowym przedmiotem w większości scenariuszy.

Buduje

Jeśli chodzi o buildy, są dwie opcje, które chcesz wybrać, w zależności od składu drużyny przeciwnej w stosunku do twojej. W większości przypadków Zaćmienie, Manamune i Serylda’s Grudge to trzy podstawowe przedmioty, które dają ci wszystko, czego potrzebujesz: obrażenia od ataku, przebicie pancerza, utrzymywanie się, manę i przyspieszenie umiejętności.

Gdy w pełni skumulujesz Manamune, zauważysz duży wzrost zadawanych obrażeń, a spowolnienie z Seryldy’s Grudge pomoże ci częściej trafiać twoimi umiejętnościami.

Jest to dodatkowa konfiguracja, którą gracze mogą wybrać przeciwko wielu wrażliwym celom. Destrukcja jest w tym przypadku bardziej skuteczna niż procentowa penetracja pancerza: Szpon Prowlera, Widmowe Ostrze Youmuu i Glebia Umbralna w połączeniu z pasywną śmiertelnością Mitycznej pozwolą Jayce’owi zadawać prawie prawdziwe obrażenia za pomocą zaklęć zadających obrażenia fizyczne.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

To powiedziawszy, będzie on tracił manę znacznie szybciej, więc musisz zmaksymalizować zadawane obrażenia, trafiając większość Q.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Jeśli jesteś daleko przed wrogami, możesz kontynuować budowanie destrukcji zamiast budować przedmioty obronne. W przeciwnym razie powinieneś rozważyć zakup przynajmniej jednego z trzech, które widzisz powyżej.

Paszcza Malmortiusa jest twoim ulubionym przedmiotem przeciwko składom drużyny zadającej duże obrażenia magiczne, pozwalając ci przetrwać większość serii. Anioł Stróż najlepiej sprawdza się w przypadku obrażeń fizycznych, a wskrzeszenie może zmienić zasady gry w walkach drużynowych, ponieważ wrogowie będą chcieli jak najszybciej cię pokonać.

W obliczu mieszanej kombinacji obrażeń posiadanie Ostrzego Nocy jest również świetnym wyborem, ponieważ daje obrażenia od ataku, śmiertelność i możliwość zablokowania pierwszej umiejętności, która cię trafi, a umiejętność bierna odświeża się znacznie szybciej niż pozostałe dwie.Źródło : https://dotesports.com/league-of-legends/news/best-jayce-build-in-league-of-legends