Najlepsza konfiguracja Fiory w League of Legends


Oficjalnie rozpoczął się sezon przedsezonowy League of Legends, ale pomimo zmian niektórzy bohaterowie nadal stanowią zagrożenie na wszystkich poziomach rozgrywki. Jednym z nich jest Fiora, która w ostatnim patchu należała do najlepszych górnych. Według u.gg jest drugą najpopularniejszą postacią wybieraną z górnej alei na świecie, z imponującym współczynnikiem wygranych 52,15% na poziomie Diamentowym i wyższym.

Dzięki nowym przedmiotom z okresu przedsezonowego Fiora jest nie tylko świetnym pojedynkowiczem, ale także niepowstrzymaną mistrzynią pchania. Jej mobilność i wrodzona wytrzymałość sprawiły, że wyróżnia się z tłumu: jeśli chcesz wspiąć się po drabinie lub poprawić swój ranking dobierania graczy (MMR) w tym okresie, jest do tego idealną bohaterką.

Biorąc to pod uwagę, opanowanie Fiory łatwiej powiedzieć niż zrobić. Wymaga wysokiego poziomu mechaniki, a także świetnego zrozumienia jej mocnych i słabych stron w stosunku do jej przedmiotów.

Aby pomóc wam w tym drugim przypadku, stworzyliśmy obszerny przewodnik po konfiguracjach Fiory, zaktualizowany o obecny przedsezon. Oto najlepsze konfiguracje dla Fiory w League.

Runy

Istnieją dwie główne kombinacje run dla Fiory, z których każda ma swoje zalety i wady:

Uścisk Nieśmiertelnej Fiory

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Rozstrzygać

Uścisk Nieśmiertelnego: pierwszą używaną kluczową runą i najpopularniejszą jest Uścisk Nieśmiertelnego. Runa jest łatwa do aktywowania z jej zestawem i zapewnia dobre utrzymywanie się we wczesnej fazie, pomagając jej przetrwać kilka pierwszych minut fazy gry w alei.

Fiora nie jest szczególnie silna przez pierwsze kilka minut, więc runa kluczowa częściowo pokrywa tę słabość. Chwyt może również skalować się w nieskończoność. Pamiętaj, że aby zmaksymalizować tę runę, Fiora musi zbudować dużo zdrowia w swoim zestawie, aby efekty zadawały więcej obrażeń. Miej to na uwadze, biorąc tę ​​runę.

Zburzyć: nie ma innej skutecznej runy w tym rzędzie drzewka Determinacji, więc Demolish jest jedyną realną opcją. Nie jest to zbyt nędzne dla Fiory, ponieważ chce podzielić natarcie i wywrzeć presję na bocznych alejach. Powiedziawszy to, jeśli zostaniesz w tyle, ta runa może nie mieć tak dużej wartości.

Poszycie kości: ta runa jest silna, jeśli walczysz przeciwko bohaterom, którzy chcą dokonywać szybkich wymian we wczesnej fazie gry. Neguje całkiem sporo obrażeń z potyczki i może zrobić wielką różnicę między przegraną a wygraną transakcją. Alternatywnie, zdobądź Drugi Oddech, jeśli walczysz z bohaterem walczącym z dystansu lub przeciwko bohaterom, którzy mają zaklęcia o większym zasięgu niż ty.

Przerost: Wspomnieliśmy wcześniej, jak ważne jest budowanie zdrowia dzięki tej konfiguracji run. Ta runa to osiąga i doskonale współdziała z Uściskiem Nieśmiertelnego. Zarówno Rewitalizacja, jak i Nieugiętość są również opłacalnymi opcjami: pierwsza z nich najlepiej sprawdza się w zespołach z tarczami lub leczeniem, a druga jest najlepsza przeciwko wrogom z silną kontrolą tłumu. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednio.

Czary

Pasmo przepływu many: choć może się to wydawać dziwnym wyborem, Fiora jest bohaterem, który zużywa dużo many. Przepływ Many pomaga jej z pulą many we wczesnej fazie gry, a dodatkowe 250, które zdobywa, rozwiązuje problem głodu many.

Przypiekać: Fiora jest jednym z niewielu świetnych użytkowników Scorcha. Może z łatwością aktywować to za pomocą swojego Q i może to oznaczać setki dodatkowych obrażeń, które może zadać w trakcie fazy gry w alei, dając Fiorze szansę na zabicie, które inaczej by nie istniało.

Zdobywczyni Fiora

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Precyzja

Zdobywca: użyj tej runy, jeśli wiesz, że możesz brać udział w rozległych wymianach i potyczkach, aby skorzystać z dodatkowej siły adaptacyjnej i wytrzymałości. Pamiętaj, że twoje krótkie transakcje będą mniej skuteczne i używaj ataków automatycznych pomiędzy zaklęciami, aby nałożyć runę.

Obecność umysłu: jest to runa alternatywna dla Manaflow Band. Zapewnia większą regenerację many podczas wymiany i przywraca 15 procent twojej maksymalnej many po zabiciu.

Legenda: Żarliwość: Szybkość ataku jest ważną statystyką dla Fiory, ale ponieważ nie buduje jej w swojej konfiguracji, Legend: Żwawość rekompensuje jej brak.

Ostatni bastion: Fiora jest pojedynkowiczką i jako taka będzie musiała wielokrotnie walczyć z różnymi przeciwnikami. Last Stand znacznie zwiększa zadawane przez nią obrażenia, gdy ma niski poziom zdrowia, co z kolei zwiększa jej przeżywalność dzięki dłuższemu utrzymywaniu się.

Rozstrzygać

Poszycie kości: jak zauważono w powyższej konfiguracji Chwyt Fiory, Kościana Zbroja również tutaj działa, aby zanegować obrażenia eksplozywne wroga. Możesz także zdecydować się na Second Wind, jeśli wolisz mieć większą regenerację zdrowia.

Ożywiać: ponieważ konfiguracja run koncentruje się na podtrzymywaniu i leczeniu, Rewitalizacja jest najlepszą runą, która z tym współdziała.

Bonusy: +10 procent szybkości ataku, +9 siły adaptacyjnej, +6 pancerza

Przedmiotów

Istnieją dwa początkowe przedmioty, które możesz zdobyć na Fiorze. Pierwszym z nich jest Ostrze Dorana, najpopularniejszy przedmiot, który zapewnia obrażenia od ataku, zdrowie i trochę podtrzymania. Innymi słowy, otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz w jednym produkcie.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

W przypadku złych pojedynków, w których nie możesz być tak agresywny, tarcza Dorana jest lepszą alternatywą. Zapewnia większą regenerację zdrowia i działa najlepiej w starciach z bohaterami walczącymi z dystansu lub walczącymi w alei, którzy mają zaklęcia o wyższych obrażeniach podstawowych.

Na Fiorze bardzo ważne jest, aby przyspieszyć swój mityczny przedmiot, ponieważ zależy ona od kolców przedmiotów, aby były skuteczne. Możesz wybrać Goredrinker lub Divine Sunderer, w zależności od tego, czy walczysz z wytrzymałymi przeciwnikami z dużą ilością zdrowia, czy z bardziej miękkimi. W większości przypadków Divine Sunderer będzie prawdopodobnie lepszym wyborem, ponieważ jest bardziej niezawodny w utrzymaniu.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Jeśli chodzi o buty, wybierz między Plated Steelcaps lub Mercury’s Treads. Przeciwko większości graczy z górnej alei, pierwszy prawdopodobnie będzie twoim wyborem. Gdy masz do czynienia z silną kontrolą tłumu, zbuduj tę drugą.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Po zbudowaniu mitycznego przedmiotu, Krwiożercza Hydra stała się najpopularniejszym drugim przedmiotem. Po zmianach w okresie przedsezonowym przedmiot stał się tak potężny, że można go używać na większości bohaterów. Fiora nie jest wyjątkiem i dobrze współgra z jej zestawem. Obrażenia od ataku, omnivamp, przyspieszenie umiejętności i umiejętność bierna tiamat w jednym elemencie to mokry sen dla Fiory. Gdy zamkniesz Hydrę, zdobądź Taniec Śmierci, aby uzyskać trochę statystyk obronnych.

Gdy zdobędziesz te trzy przedmioty, staniesz się jednym z najlepszych pojedynków w grze. Jeśli chcesz jeszcze bardziej rozwinąć tę siłę, zdobądź Hullbreaker, aby uzyskać najwyższą siłę pchania, lub Włócznię Shojin, aby mieć jeszcze krótszy czas odnowienia twoich zaklęć. Jeśli zmagasz się z oporami, Anioł Stróż może być również realną opcją w pewnych sytuacjach.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot Games

Mówiąc o odpornościach, Paszcza Malmortiusa to przedmiot, po który warto sięgać, gdy stawiasz czoła źródłom ciężkich obrażeń magicznych. Spirit Visage to dobra alternatywa, ale stracisz dużo obrażeń od ataku.

Poniżej znajdziesz typową kompletną wersję Fiory z nowymi przedmiotami:

Zrzut ekranu za pośrednictwem Riot GamesŹródło : https://dotesports.com/league-of-legends/news/best-fiora-build-in-league-of-legends