Najlepsi gracze środkowych w późnej fazie gry w League of Legends


Najlepsi gracze środkowych w późnej fazie gry w League of Legends

Najsilniejsi środkowi w League of Legends zabijają, śnieżką i przejmują mapę. Jednak nie każdy silny mid laner jest dobry na wszystkich etapach gry. W tym przewodniku po Mobalytics omówimy 5 najlepszych środkowych graczy, którzy są dobrzy w późniejszych częściach gry.

Niektórzy bohaterowie z naszej dzisiejszej listy są dobrzy na wszystkich etapach gry, podczas gdy inni potrzebują czasu, aby przejść do trybu online i naprawdę nie są zbyt dobrzy we wczesnej fazie gry. Wybierając słabego bohatera we wczesnej fazie gry, ważne jest, aby nie pozostawać w tyle, aby zapewnić sobie siłę w późnej fazie gry.

Możesz znaleźć współczynniki wygranych, współczynniki gry i wiele innych statystyk dotyczących bohaterów z naszej listy, korzystając z aplikacji Mobalytics.

Najlepsi gracze środkowych w późnej fazie gry w League of Legends

 1. Ryze
 2. Veigar
 3. Kassadin
 4. Yone
 5. Yasuo

Szczegółowo omawiamy niektórych z tych bohaterów, a w tym filmie znajdziesz także innych mocnych bohaterów w późnej fazie gry!

1. Ryze

Zacznijmy ten artykuł z Ryze! Ryze jest silnym bohaterem w późnej fazie gry ze względu na jego krótkie czasy odnowienia i zdolność do wybierania razem ze swoją drużyną.

Chociaż jego superumiejętność jest dość niszowa, może być całkiem skuteczna w zabezpieczaniu i cheerowaniu celów. Możesz go również używać ze swoimi sojusznikami, aby wybierać na przesadzonych celach. Twoja superumiejętność będzie miała krótki czas odnowienia w późnej fazie gry, więc możesz to robić dość często.

Jego podstawowe umiejętności również będą miały bardzo krótki czas odnowienia. Ze względu na potencjał do zadawania wrogom obrażeń obszarowych, może w zasadzie zastrzelić wroga z broni maszynowej z jego niskimi czasami odnowienia i obrażeniami, aby wygrać walkę drużynową.


Porady i wskazówki:

 • Ryze jest bardzo słaby we wczesnej fazie gry i potrzebuje czasu na skalowanie. Unikaj spamowania umiejętnościami, dopóki nie zdobędziesz Łzy, w przeciwnym razie będziesz zmuszony do wcześniejszego powrotu i możesz przegapić ten przedmiot.
 • Pamiętaj, że twój poziom 6 jest znacznie słabszy niż większość bohaterów, ponieważ twoja superumiejętność jest narzędziem użytkowym i nie zadaje obrażeń. Graj z szacunkiem, jeśli wróg jest teraz silniejszy od ciebie.
 • Twoim celem we wczesnej i środkowej fazie gry jest skalowanie. Unikaj pozostawania w tyle, grając bezpiecznie i z szacunkiem, dopóki nie zdobędziesz przedmiotu lub dwóch. Gdy wejdziesz w późną fazę gry, będziesz znacznie silniejszy i łatwiej będzie ci grać.

2. Veigar

Kolejnym mistrzem na naszej liście jest Veigar. Powinno być naprawdę oczywiste, dlaczego Veigar jest szalonym bohaterem w późnej fazie gry, ale jeśli tak nie jest, to dlatego, że Veigar może zdobywać nieograniczoną liczbę ładunków i zdobywać nieograniczoną liczbę AP.

Im dłużej gra toczy się, tym więcej AP otrzyma Veigar z kumulowania swoich Q. Mając wystarczającą ilość AP, mógłby potencjalnie strzelić do miękkiego bohatera. Wyjęcie kogoś na początku walki może umożliwić twojej drużynie szybkie wygranie walki.

Ponadto generalnie maksymalizuje swoje drugie E, więc jego potencjał wyboru znacznie wzrośnie w środkowej i późnej fazie gry. Dobry Veigar będzie wędrował po mapie i próbował odbierać wrogów we wcześniejszych częściach środkowej fazy gry, a także będzie starał się złapać graczy w późnej fazie gry.


Porady i wskazówki:

 • Nie używaj E, chyba że zamierzasz zabić lub ustawić gank. Kosztuje dużo many i jest głównym źródłem ucieczki.
 • Staraj się farmić za pomocą Q, aby zdobywać stosy i zwiększać AP. Ustaw kilka stronników w szeregu, aby uzyskać dodatkowe obrażenia.
 • Użyj R na miękkich celach, aby wykonać je na początku walki i zrobić to 5v4.

3. Kassadin

Kassadin musi osiągnąć poziom 16, aby przejąć mapę, ale jeśli ma przewagę przed poziomem 16, szybko zakończysz grę, gdy zdobędziesz trzeci punkt w swojej superumiejętności.

Kassawin jest bardzo dobry w późnej fazie gry dzięki krótkiemu czasowi odnowienia jego superumiejętności, co pozwala mu często skakać na wrogów. Jedyną rzeczą, która nie jest dla niego dobra w późnej fazie gry, są jego koszty many, ale powinno być dobrze, o ile ma oko na swoją pulę many.

Będzie miał trudności z dominacją w późnej fazie gry, jeśli nie będzie go prowadził. Potrzebuje pomocy we wcześniejszych częściach gry, aby upewnić się, że może dobrze skalować i być dobry w późniejszych częściach gry.


Porady i wskazówki:

 • Skoncentruj się na utrzymaniu zdrowia, dobrej hodowli i graniu z niskim ryzykiem we wczesnej fazie gry w alei. Staraj się unikać stawiania się w sytuacji, w której wróg może wykorzystać twoją słabość i ustawić cię w tyle.
 • Bądź tak samolubny, jak tylko możesz, aż do poziomu 16. Gdy osiągniesz poziom 16, będziesz znacznie silniejszy i powinieneś użyć swojego skoku mocy, aby zakończyć grę.
 • Po 6, gdy chcesz handlować, upewnij się, że wróg ma kluczową umiejętność w czasie odnowienia, zanim użyjesz swojej superumiejętności agresywnie. Jeśli wejdziesz, gdy wszystkie ich umiejętności się zwiększą, będą mieli dużo obrażeń i będą mogli z tobą wymienić.

4. Ona

Yone jest potworem z późnej fazy gry, jeśli nie został w tyle we wcześniejszych częściach gry. Jednak Yone jest bardzo podobny do kolejnego mistrza na naszej liście. Jego siła zależy od tego, jak dobry jest w nich gracz. Yone jest świetnym późnym mistrzem dzięki swojej superumiejętności i E.

Jego E w późnej fazie gry może wyciągnąć go z szalonych sytuacji, które mogą pomóc mu utrzymać się przy życiu. Na przykład, może użyć swojego E agresywnie, aby zwabić wroga, a następnie wrócić na swoją pierwotną pozycję.

Jednak jego superumiejętność to miejsce, w którym naprawdę świeci. Można go użyć do złapania i zablokowania całej drużyny wroga, jeśli są razem. Jeśli uda ci się ich skonfrontować i złapać, zapewni to jemu i jego drużynie czas na ich pokonanie i zniszczenie. Będzie również prawie w pełni zbudowany w późnej fazie gry, co również pomaga.


Porady i wskazówki:

 • Nie zapominaj, że możesz ponownie aktywować E wcześnie, aby uciec/uniknąć nadchodzących obrażeń lub kontroli tłumu.
 • W walkach drużynowych przed użyciem superumiejętności sprawdź lokalizację sojuszników. Będą musieli być w stanie ci pomóc, gdy wejdziesz, aby uniknąć wchodzenia w 1v5.
 • Twoje obrażenia Q kumulują się na wczesnym etapie. Po zdobyciu kilku Q, zdecyduj się na all-in ze swoim E, aby uzyskać wczesną przewagę.

5. Yasuo

Yasuo jest ostatnim zwycięzcą na naszej liście i nie byłoby w porządku, gdyby znalazł się tam jeden brat, a nie drugi. Podobnie jak Yone, jest tak silny, jak gracz, który go gra.

W późnej fazie gry drużyny będą grupować się blisko siebie, co daje mu możliwość użycia jego superumiejętności na wielu celach. Wróg będzie się grupował, podobnie jak jego drużyna. Oznacza to, że nie musi polegać tylko na swoim Tornado do podbicia.

Jego krótkie czasy odnowienia i ogólne obrażenia uczynią go silnym bohaterem, ponieważ miałby już 100% szansy na trafienie krytyczne i miałby wiele przedmiotów i obrażeń. Jest niezwykle silny, gdy jest na przedzie i gdy walczy z squishy lub nieruchomymi bohaterami.


Porady i wskazówki:

 • Przebijaj się przez falę stworów za pomocą E, zawsze pozostawiając co najmniej jednego stwora nietkniętego, abyś mógł wyjść po wymianie.
 • Poczekaj na optymalny czas użycia superumiejętności. Nie angażuj się tylko wtedy, gdy ktoś zostanie powalony, ponieważ możesz grać w 1v5.
 • Powstrzymaj się od używania ściany wiatrowej, chyba że musisz jej użyć. Nigdy nie wiesz, kiedy przyda się, aby uchronić cię przed nadchodzącymi zasadzkami lub globalnymi superumiejętnościami.

Streszczenie

Środkowi gracze są jednymi z najsilniejszych bohaterów w grze i mogą jednym strzałem strzelić każdego squishy bohatera. Jeśli lubisz zadawać wroga jednym strzałem, może spróbuj niektórych z tych bohaterów! Jak zawsze, znajdziesz więcej treści edukacyjnych do ulepszenia na środkowej linii, kierując się do Mobalytics!Źródło : https://mobalytics.gg/blog/lol-best-late-game-mid-laners/