Najlepsi bohaterowie do przeciwstawienia się Akali w League of Legends

Bohaterowie, którzy zmierzą się z Akali w League of Legends

Akali, jedna z najlepszych zabójczyń w grze, powraca z hukiem do League of Legends, otrzymując znaczne wzmocnienia przed Mid-Season Invitational 2024. Jak to często bywa w przypadku międzynarodowych wydarzeń, mistrzowie tacy jak Akali mają wysokie umiejętności zmienność, są często ulepszane, aby zapewnić więcej emocji największym turniejom e-sportowym na świecie.

Taliyah

W tym pojedynku Akali wyraźnie traci zasięg. Za każdym razem, gdy Taliyah próbuje zabić stwora, może użyć całej swojej kombinacji, aby znacznie zmniejszyć jego zdrowie. Przypomina to sytuację, gdy topplanerzy grają czołgiem przeciwko Vayne. Nie mogą oddychać, bo są ciągle spychani na bok.

Jedynym sposobem, aby Akali mogła bezpiecznie farmić, jest aktywny jej cień. Na jej nieszczęście ma to dość znaczny czas odnowienia, więc jeśli tak się nie stanie, Taliyah powinna użyć swoich umiejętności, aby odepchnąć Akali od fali.

Gdy Akali usunie się z drogi, Taliyah rozkwita. Dzieje się tak dlatego, że jej umiejętność bierna zapewnia jej dodatkową prędkość ruchu, gdy znajduje się blisko terenu. Tak więc, kiedy Taliyah wyrusza w podróż, może szybko przejść na inne aleje, nawet jeśli nie ma dostępnej superumiejętności.

Veigara

Ten pojedynek toczy się głównie wokół klatki Veigara. Jeśli jest aktywna, Akali zmuszona jest trzymać się z daleka i zabierać tylko tych stronników, których może, bez konieczności używania przywoływaczy i umiejętności.

Jeśli Akali uda się dotknąć cię swoim E i aktywować na tobie klatkę, uniemożliwi jej to reaktywację E, ponieważ zostanie ogłuszona klatką. Staraj się trzymać linię bliżej siebie, ponieważ nie może ona zadać ci żadnych obrażeń i łatwo może zostać uwięziona na linii za pomocą Klatki Veigara i/lub zasadzki.

Pokręcony los

To starcie wymaga nieco więcej umiejętności niż poprzednie dwa, ale Twisted Fate nadal ma przewagę. TF ma przewagę zasięgu nad Akali, więc niezależnie od tego, którą wersję wybierzesz, zawsze będziesz chciał bezpiecznie latać z daleka. Dodatkowo, jeśli uda jej się trafić Cię swoim E, możesz ją ogłuszyć, gdy się reaktywuje, przygotowując złotą kartę. Jest to zasadniczo problem Akali na tej ścieżce; dopóki nakłonisz ją, aby podeszła do ciebie z przygotowaną złotą kartą, nie będzie mogła ci nic zrobić. Dodatkowo Twisted Fate może poruszać się lepiej niż Akali, dzięki swojej superumiejętności.

Źródło: www.bing.com