Najbardziej zbanowany bohater League of Legends nie jest tym, kim myślisz

Z dużym stawka banów, bohater League of Legends jest często uważany za zbyt potężnego i Riot Games musi wkroczyć z rozwiązaniem. Shaco ma obecnie drugi najwyższy wskaźnik banów w aktualizacji 14.8, tuż za Skarnerem. Podczas gdy wskaźnik banów Skarnera wynosi 32,7%, wskaźnik banów Shaco wynosi 31%. Skarner jest groźny na Summoner’s Rift od czasu jego przeróbki, co w dużej mierze wyjaśnia jego częstotliwość banów. W patchu 14.9 zostaną zastosowane do niego nowe poprawki.

Shaco: kontrowersyjny mistrz

Shaco zajmuje zatem drugie miejsce pod względem stawka banów aktualny. W przeciwieństwie do Skarnera Riot Games nie zmieniło jego zestawu od czasu aktualizacji 14.4, a jego współczynnik zwycięstw wynosi około 50%, co powinno oznaczać idealną równowagę. Jednakże jest on regularnie banowany przez graczy. Wydaje się, że motywacją tej decyzji była pewna niechęć do mistrza. Shaco potrafi ukrywać się i walczyć z bliska, a także potężną kontrolę tłumu za pomocą swoich klonów, a także ma potencjał wybuchowy, jeśli zdobędzie przewagę. Stojąc twarzą w twarz z nim, zaleca się użycie Ludzkiej Soczewki, aby wykryć jego pułapki i znaleźć go po użyciu umiejętności Oszustwa.

Wyzwanie, które warto podjąć

Pomimo wysokiego wskaźnika banów, Shaco niekoniecznie jest uważany za zepsutego mistrza. Gracze po prostu mają trudności z przeciwstawieniem się temu. Dzięki potężnej wczesnej fazie gry może z łatwością ukarać każdego źle ustawionego, wrażliwego bohatera. Ale jeśli mu się nie uda, Shaco będzie próbował się podnieść. Jego prędkość w dżungli jest dość powolna i jako wsparcie głównie trzyma się kontroli tłumu. Dlatego zaleca się wybranie Sweeping Lens i skoncentrowanie się na swojej pozycji podczas walki z Shaco.

Źródło: dotesports.com