Najbardziej rozczarowujące występy w League of Legends w tym roku


W ciągu ostatniej dekady, konkurencyjne Liga Legend scena gościła jedne z najbardziej niesamowitych momentów w e-sporcie. Na przykład tylko od tego roku fani oglądali, jak bajkowe historie ożywają, łamiące serce straty i wszystko inne pomiędzy.

Ale chociaż w tym roku było wiele niesamowitych momentów, było też kilka znaczących pomyłek, które były równie przejmujące. Jasne światła triumfu mogą przyćmić te chwile, ale wciąż rzucają cień, który będzie trwał w umysłach każdego kibica tak długo, jak chwile triumfu.

Oto niektóre z najbardziej rozczarowujących występów w Liga e-sportu w 2022 roku.

Najbardziej rozczarowujące występy 2022 r Liga Legend

Faza grupowa do zapomnienia dla NA

Zdjęcie: Colin Young-Wolff/Riot Games

Kiedy kibice przyjrzeli się murawie rywalizacji na Mistrzostwach Świata 2022, oczekiwania wobec reprezentantów Ameryki Północnej były dość niskie. Turniej szczycił się jednym z najbardziej ułożonych składów w historii Liga historii, z wieloma czołowymi pretendentami gotowymi do walki o tron.

Z drugiej strony LCS zawsze był uważany za słabszego na międzynarodowych imprezach, a ponieważ wszyscy trzej przedstawiciele wskoczyli do trudnych grup, szanse na miejsce w fazie pucharowej były raczej mało prawdopodobne. Jednak nawet przy tak niskich oczekiwaniach region wciąż był w stanie zawieść zachodnich fanów.

100 Thieves, Cloud9 i Evil Geniuses osiągnęli wynik 3-15 w ciągu dwóch tygodni grup, co czyni go jednym z najgorszych występów w historii regionu na Mistrzostwach. Jedyną drużyną, która wygrała z dużym regionem w turnieju, było EG, które pokonało MAD Lions w fazie wstępnej i wygrało jeden mecz z T1.

Kolejny rok, kolejny upadek LPL

Zdjęcie: Colin Young-Wolff/Riot Games

W zeszłym roku LPL obserwowało, jak FunPlus Phoenix w niewytłumaczalny sposób rozpadło się podczas fazy grupowej Mistrzostw 2021. W tym roku musieli ponownie patrzeć, jak kolejne drugie rozstawienie z ligi spadło na bok, ubrane w czerwono-czarne koszulki Top Esports.

Nawet z niektórymi z najbardziej utalentowanych graczy na scenie rywalizacji — w tym supergwiazdą ze środkowego pasa Knightem i dwoma byłymi mistrzami świata z Tianem i JackeyLove — nie mogli wydostać się z grup przeciwko DRX i Rogue. To był szokujący koniec dla zespołu, który według wielu przewidywał, że awansuje do półfinału turnieju na podstawie samej siły ognia.

FPX i TES miały w rzeczywistości bardzo podobne trajektorie od letniego splitu, a obie drużyny kończyły jako najlepsze drużyny w sezonie zasadniczym, ostatecznie przegrywając w finale i wcześnie eliminowane na Mistrzostwach. W 2023 roku fani powinni zwrócić uwagę na kolejne drugie rozstawienie z LPL, ponieważ jeśli oni też wcześniej odpadną z turnieju, możemy mieć kolejną klątwę do omówienia w Kupa śmiechu e-sport.

MAD Lions (niestety) tworzą historię

Zdjęcie: Ingrid Muhlenbrock/Riot Games za pośrednictwem serwisu Flickr

Chociaż Rogue zakwalifikował się do fazy pucharowej Mistrzostw w tym roku, reszta ich europejskich braci nie wypadła tak dobrze. Na przykład MAD Lions zapisało się na kartach historii jako pierwsza i jedyna drużyna z dużego regionu, która opuściła fazę grupową po tym, jak nie przeszła fazy wstępnej — i to przez dwa lata z rzędu.

To prawda, że ​​​​oczekiwania co do czwartego miejsca w Europie były stosunkowo niskie, ponieważ nie wygrali nawet jednej serii do trzech zwycięstw w drodze na Mistrzostwa, ponieważ region otrzymał dodatkowe miejsce z powodu nieobecności LCL w turnieju. Mimo to dwukrotne niepowodzenie w podzieleniu się na grupy jest trudne do przełknięcia, zwłaszcza gdy odmówiono ci szansy przez drużynę z rywalizującego regionu.

W odpowiedzi MAD zniszczył większość swojego składu w minionym okresie poza sezonem, rozstając się z Armutem, Unforgiven i Kaiserem, próbując wyczyścić konto i rozpocząć nową podróż ze świeżym spojrzeniem i składem.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=639e90773130468ab6965e51929625d1&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fleague-of-legends%2Fnews%2Fmost-disappointing-performances-in-league-of-legends-this-year&c=6165189740657481610&mkt=fr-fr