Nadchodząca przeróbka zaklęcia Teleportacja League of Legends w sezonie 14

League of Legends: Riot Games pracuje nad przeróbką Teleportu, aby poprawić wrażenia z gry na górnej linii

Aby uczynić górną aleję mniej „nieinteraktywną” w 14. sezonie League of Legends, zespół Riot Games ds. wyważenia gry łączy siły, aby przerobić zaklęcie przywoływacza Teleport i uratować linię. Teleport przeszedł wiele zmian w ciągu swojej dziesięcioletniej historii w League, a tutaj po raz kolejny jest poddawany analizie. Tym razem Riot martwi się, jak łatwo dobrzy górni gracze mogą zamiatać aleje za pomocą tego zaklęcia, i chcą zminimalizować jego moc i obecność.

„To już dawno spóźnione” – przyznał 8 lipca szef ds. balansu ligi Matt „Phroxzon” Leung-Harrison – „ale przyglądamy się zmianom w Teleportacji”. Plan równoważenia Phroxzon ma dwa trudne aspekty, ponieważ zespół League ulepsza Teleport w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata 2024. Po pierwsze, wszelkie większe zmiany wprowadzone w sezonie 14 mogą z łatwością przywrócić problem „imprez” do dolnej linii, czyli Teleportu może dowolnie sprowadzić wytrzymałych górnych graczy prosto na linię dwóch na dwóch, a jest to stan, którego Riot naprawdę chce uniknąć. Po drugie, zespołowi po prostu nie udało się jeszcze rozwiązać zagadki podczas testów.

Phroxzon nie powiedział fanom League dokładnie, jakie zmiany aktualnie testuje Riot – i prawdopodobnie tego nie zrobi – chociaż niejasno określił je jako „nieeleganckie”. Jednak w dalszej części tygodnia powinniśmy uzyskać lepszy przegląd niektórych planowanych zmian. Od czasu alfa League Riot wielokrotnie zmieniał Teleportację, jej efekty i statystyki, a zaklęcie przeskakiwania po mapie przeszło już ponad 100 zmian w ciągu swojego istnienia. Główne zmiany obejmują przekształcenie go w nieusuwalny w sezonie dziewiątym, a następnie prawie całkowity remont w sezonie dwunastym.

Źródło: dotesports.com