Aatrox – Najpotężniejszy z Darkinów w League of Legends

Aatrox – najpotężniejszy z Darkinów w League of Legends

Aatrox jest jednym z najpotężniejszych złoczyńców w Runeterze, a także jednym z największych Darkinów w grze League of Legends. Jego historia jest pełna walk, mocy i tragedii. Jego potęga jest tak wielka, że jest uważany za zabójcę bogów. Wkrótce pojawi się nowy bohater Darkin, więc warto poznać historię Aatroxa i jak odnosi się ona do Naafiri.

Lore Aatroxa League of Legends

Aatrox jest obecnie mistrzem Darkinów, który ma najbardziej oficjalną historię, niezależnie od tego, czy wywodzi się z League of Legends, czy Legends of Runeterra. Jest przywódcą Upadłych lub, jak ich nazywano w starym Shurimanie, Darkinów. Był niegdyś szlachetnym wojownikiem Shurimy, władającym wielkim mieczem w bitwie, by strzec i rozszerzać imperium Shurimy. Otrzymał Wniebowstąpienie jako jeden z pierwszych, pod koniec swego naturalnego życia. Jak w przypadku wszystkich Darkinów, pojęcia z nimi związane już nie istnieją, całkowicie wymazane z istnienia wraz z ich upadkiem.

Aatrox – Wojny Darkinów

Po upadku Imperium Shurimy, Darkiny, teraz bez celu i przywódcy, zaczęli walczyć między sobą, a także zniewalać śmiertelników, używając magii krwi w poszukiwaniu coraz większej mocy. Aatrox był największym z nich wszystkich, przywódcą wielu Darkinów i pogromcą jeszcze większej liczby. Był pierwszym Darkinem zapieczętowanym w swojej broni po tym, jak został pokonany przez koalicję armii śmiertelników, na czele której stał pierwszy Panteon, boski Aspekt Wojny.

Aatrox – Przebudzenie

Aatrox obudził się po tym, jak zdesperowany żołnierz chwycił za miecz, by się bronić. Widząc, że jego moc jest zbyt wielka, by mógł przeżyć pojedynczy gospodarz, udał się do najbliższego miasta, już zaangażowanego w śmiertelną bitwę. To tutaj zabił niezliczonych śmiertelników i użył ich ciał do wykucia własnego dzięki hemomancji, tak bliskiej wyglądowi, jaki miał podczas Wyniesienia, okazując skruchę z powodu tego, jak nisko upadł. Potem szukał zemsty, wspinając się na Górę Targon, gdzie walczył z Aspektem Wojny w bitwie i zadał tak potężny cios, że nie tylko zranił Atreusa, ciało gospodarza Aspektu, ale całkowicie go zabił. Jednak śmiertelna wola Atreusa ponownie rozpaliła Konstelację Wojny i jako nowy Panteon zranił Aatroxa, który uciekł, by dojść do siebie.

Aatrox – Ostatnie wydarzenia

Następnym razem, gdy widzimy Aatroxa, jest on we Freljordzie, gdzie zabija plemię Tryndamere, pozostawiając go przy życiu. Oczywiście nie z powodu altruizmu, ale wszczepienie mu zdolności do wskrzeszania siebie, znanej zdolności Tryndamere’a w League, gdy Aatrox zobaczył, jak duży potencjał Tryndamere będzie miał w przyszłości jako gospodarz. To tutaj poczuł, jak Xolaani budzi się w Ionii, wzywając braci, by walczyli z jego znienawidzonym wrogiem, a Darkin, który widział go jako swojego generała, posłuchał wezwania. Widząc katastrofalną bitwę, która miała wybuchnąć, Mihira wraz ze swoją córką Kayle wywodzili się z Targon Prime, aby ocalić Runeterrę. Wynik bitwy nie jest znany. Wiadomo tylko, że Aatrox walczył z Kayle, podczas gdy Mihira była zdominowana przez Xolaaniego i Ryze ocenił sytuację na tyle tragiczną, że użył Run Świata, aby zneutralizować katastrofę.

Czy Aatrox jest powiązany z Naafiri?

Spośród wszystkich League of Legends Darkinów, Aatrox jest tym, który ma najwięcej wiedzy. Są tego dwa powody. Pierwszy wynika z tego, że jest pierwszym mistrzem Darkinów w grze, a drugi z powodu jego projektu postaci. Podczas wojen z Darkinami, gdy Xolaani próbowała uczynić wszystkich Darkinów swoimi niewolnikami, Aatrox uważał ich wszystkich za byłych braci i siostry i klasyfikował ich jako sojuszników, którym należy przewodzić, lub wrogów, których należy zabić w chwalebnej bitwie. Linie głosowe Varusa wskazują, że istnieje jakaś forma historii między nim a Naafiri, i tak jest nasza teoria że tak naprawdę są bratem i siostrą. A widząc, że Aatrox i Varus są wobec siebie obojętni, możemy się spodziewać, że Naafiri nie ma żadnego specjalnego związku z Aatroxem, poza wspólną Ascendencją.

Źródło: https://riftfeed.gg/champions/aatrox-league-of-legends-lore.