LoL Worlds 2024 w Londynie? Raport Esports News UK sugeruje powrót do miasta.

LoL Worlds może powrócić do Londynu w 2024 roku

Według raportu Esports News UK LoL Worlds może powrócić do Londynu w 2024 roku po tym, jak stolica Anglii gościła w tym roku MSI. Międzynarodowe turnieje e-sportowe League of Legends odbywają się na całym świecie.

W ramach tegorocznego Mid-Season Invitational turniej odbył się w Londynie, w Copper Box Arena, a mistrzostwa świata odbędą się w Korei Południowej. Miasta-gospodarze tych wydarzeń są zwykle ogłaszane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, aby fani i drużyny mogli kupić bilety i zorganizować podróż.

Edycja Mistrzostw Świata League of Legends 2024 została jednak wcześnie ujawniona, a Esports News UK donosi, że turniej może powrócić do Londynu.

Raport nie mówi definitywnie, że LoL Worlds powróci do Londynu w 2024 roku. Mówi to jest bardzo prawdopodobne turniej powróci do miasta ze względu na rozmowy toczące się między Riot Games a organami rządowymi w angielskim mieście. Wydarzenie prawdopodobnie powróci na Copper Box Arena, gdzie w tym roku przed MSI odbył się także inny turniej e-sportowy w ALGS Split 1 Playoffs.

Na konferencji prasowej dla MSI, Global Head of League of Legends Esports Naz Aletaha, powiedział, że fani powinni spodziewać się powrotu wydarzeń League of Legends do Londynu.

Historia Mistrzostw Świata League of Legends w Europie

Ostatni raz Mistrzostwa Świata League of Legends odbywały się w Londynie w 2015 roku na Wembley Arena. Riot zdecydował się wrócić do Europy na turniej w 2019 roku, ale postanowił uczynić go bardziej objazdowym. Na Mistrzostwach Świata 2019 turniej gościł w Berlinie, Madrycie i Paryżu. Zarówno w wersji 2015, jak i 2019 europejskie drużyny zdołały przebić się do pierwszej czwórki mistrzostw świata dzięki własnej publiczności. Jeśli wydarzenie powróci do Europy, drużyny spoza mistrzostw Europy League of Legends mogą zyskać wsparcie publiczności.

Newsletter o e-sporcie

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje o e-sporcie, grach i nie tylko.

  • Data publikacji: 2023-05-25T22:59:37
  • Data aktualizacji: 2023-05-25T22:59:46

Źródło: Esports News UK.