LoL Worlds 2023 bije rekordy dzięki najczęściej oglądanemu wydarzeniu e-sportowemu w historii

LoL Worlds 2023: historyczny rekord oglądalności

Finał LoL Worlds 2023 pobił rekord wszechczasów oglądalności wydarzenia e-sportowego, które oglądało prawie 6 milionów widzów jednocześnie, nawet z wyłączeniem widzów w Chinach. To historyczny kamień milowy w jednej z najbardziej legendarnych gier e-sportu.

T1: Historyczna szansa na zdobycie tytułu mistrza świata

Mistrzostwa 2023 wystawiają T1 na scenę i dają im największą szansę na zdobycie tytułu mistrza świata od lat. Po łatwym zwycięstwie w pierwszej grze pomimo trudnego początku, emocje związane z T1 tylko wzrosły.

Ponadto kilku współ-streamerów, takich jak Ibai i Caedrel, zwiększa i tak już wysoką oglądalność LoL Worlds 2023. Wspólne transmisje stały się ogromną częścią takich wydarzeń e-sportowych jak te i zwiększyły oglądalność znacznie przekraczającą 750 000 widzów główna audycja w języku angielskim może sprawić, że uwierzysz.

Natychmiastowy rekord w LoL Worlds 2023

Mimo że Mistrzostwa Świata 2023 odbywają się we wczesnych godzinach porannych w Ameryce Północnej, oglądalność pobiła rekordy, zanim wydarzenie osiągnęło swój szczyt.

Ponieważ e-sport LoL istnieje już od ponad 10 lat, za tą grą i jej konkurentami kryje się długa historia, która przetrwała próbę czasu w trakcie cyklu życia gry.

Rekordy widzów pobite od pierwszego meczu

Pierwszy mecz Mistrzostw Świata 2023 od razu pobił rekordy oglądalności. Biorąc pod uwagę, że tego typu turnieje w miarę upływu czasu oglądało coraz więcej widzów, prawdopodobne jest, że rekord ten zostanie jeszcze bardziej pobity.

Dla porównania, mecz półfinałowy T1 miał nieco ponad 4 miliony wyświetleń, co czyni finał Mistrzostw Świata 2023 wydarzeniem, które przewyższa poprzedni półfinał o co najmniej 2 miliony widzów. Dodatkowo liczby te nie uwzględniają Chin, czyli kraju, w którym LoL jest niezwykle popularny. Jest prawdopodobne, że rzeczywista liczba jest znacznie wyższa niż 6 milionów.

Pomimo pesymistycznych doniesień dotyczących League of Legends dotyczących przyszłości LCS i przyszłości LPL jako transmisji w języku angielskim, oglądalność w dalszym ciągu bije rekordy.

Źródło: www.bing.com