LoL pro Clid wykluczony z zawodów LoL Esports na 1 rok.

Słynny zawodowy gracz League of Legends, Kim „Clid” Tae-min, został niedawno zawieszony na 12 miesięcy we wszystkich oficjalnych rozgrywkach LoL Esports. Decyzja ta jest następstwem naruszenia zasad League of Legends Champions Korea (LCK) dotyczących niewłaściwych zachowań seksualnych.

Zawieszenie na 12 miesięcy

Po szeroko zakrojonym dochodzeniu przeprowadzonym przez komisję LCK, które obejmowało przejrzenie postów online oraz opinii graczy, ustalono, że Clid dopuścił się niestosownego zachowania seksualnego. Informację tę podał koreański dziennik Daily Esports.

W czerwcu ubiegłego roku kobieta publicznie oskarżyła 24-latka o molestowanie seksualne. Jako dowód udostępniła zrzuty ekranu z ich rozmowy na platformie komunikacyjnej. Ponadto inna ofiara zgłosiła się, aby złożyć zeznania, twierdząc, że Clid wiedział, że jest nieletnia, kiedy zaczął ją molestować seksualnie.

Konsekwencje zawieszenia

W wyniku rocznego zawieszenia Clid zostaje wykluczony z sezonu zasadniczego i traci możliwość rywalizacji w innych regionach, a także w wydarzeniach międzynarodowych, takich jak Mid-Season Invitational (MSI) i Mistrzostwa Świata (Światy).

Droga zawodowa Clida

Clid rozpoczął swoją profesjonalną karierę w League of Legends w regionie Chin jako dżungler w drużynie Newbee Young w 2016 roku. Po przeprowadzce do LCK w 2018 roku grał w tak renomowanych drużynach, jak T1 i Gen.G.

Clid ani jego zespół Hanwha Life Esports nie wydali żadnego oficjalnego oświadczenia w sprawie jego zawieszenia.

Pomimo trudności, przed którymi stoi obecnie branża e-sportowa, fani League of Legends niewątpliwie odniosą największe korzyści z tej sytuacji. Aby być na bieżąco, nie zapomnij śledzić ONE Esports na Facebooku i Twitterze, aby uzyskać więcej aktualności, przewodników i najważniejszych wydarzeń dotyczących LoL.

Źródło: www.bing.com