LOL News: Team Liquid eliminuje 100 złodziei w play-offach LCS

Team Liquid zakwalifikował się do play-offów League Championship Series, pokonując 100 Thieves w pierwszej rundzie play-off. Po wyjątkowym występie Seana „Yeona” Sunga, Liquid wygrał 3-1.

Bliska gra

Pierwszą partię Liquid wygrał w 42 minuty na niebiesko. Następnie 100 Thieves wyrównało, wygrywając drugą grę w zaledwie 27 minut na czerwonym kolorze. Ostatecznie Liquid zamknął serię, wygrywając dwie ostatnie gry w 32 minuty na kolorze czerwonym.

Imponujące indywidualne występy

Decydujący okazał się Sean „Yeon” Sung, amerykański gracz, uzyskując dla swojego zespołu stosunek 15-4-13 (eliminacje-śmierci-asysty). Tymczasem jego kolega z drużyny, Jo „CoreJJ” Yong-in z Korei Południowej, zakończył serię ze stosunkiem 2-8-29. Po stronie 100 Thieves był to Yiliang „Doublelift” Peng, amerykański gracz, który wyróżniał się współczynnikiem 16-6-13.

Reszta play-offów

Po zakończeniu sezonu zasadniczego dwie najlepsze drużyny z północnoamerykańskiego obwodu League of Legends awansowały bezpośrednio do półfinałów górnej drabinki play-off w systemie podwójnej eliminacji. Drużyny z miejsc od trzeciego do szóstego rozpoczęły baraże w ćwierćfinale pierwszego losowania. Drużyny rozstawione na siódmym i ósmym miejscu spadły na dół tabeli, a drużyny rozstawione na dziewiątym i dziesiątym miejscu odpadły.

Wyzwania

Trzy najlepsze drużyny z playoffów zakwalifikują się do Mistrzostw Świata League of Legends, które odbędą się od 10 października do 19 listopada w Korei Południowej. Drużyna, która zajmie czwarte miejsce, weźmie udział w eliminacjach do mistrzostw świata. Mecze będą kontynuowane przez następne dwa dni z drugą rundą najlepszego losowania. Cloud9 zmierzy się z Evil Geniuses w sobotę, a Golden Guardians z NRG w niedzielę.

Nagrody

Pula nagród League Championship Series Summer Split jest podzielona w następujący sposób:

  1. 100 000 $ i kwalifikacje do Mistrzostw Świata League of Legends
  2. 50 000 $ i kwalifikacje do Mistrzostw Świata League of Legends
  3. 30 000 $ i kwalifikacje do Mistrzostw Świata League of Legends
  4. 20 000 $ i kwalifikacja do kwalifikacji do Mistrzostw Świata League of Legends
  5. 5-6. bez ceny
  6. 7-8. Brak nagrody – TSM, 100 złodziei
  7. 9. Brak nagród – FlyQuest
  8. 10. Bezcenne – Nieśmiertelni

Kolejna wiadomość dotyczy meczów w drugiej rundzie losowania czołówki. Cloud9 zmierzy się z Evil Geniuses w sobotę, a Golden Guardians z NRG w niedzielę.

Źródło: www.bing.com