Limitowana edycja wyświetlacza LG OLED oparta na LoL

Finały sezonu LEC League of Legends 2023 zbliżają się wielkimi krokami. To wydarzenie e-sportowe, które zachwyca miliony fanów na całym świecie i z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę widzów.

Monitor LG UltraGear OLED 27GR95QL

Firma LG oferuje monitor nowej generacji, LG UltraGear OLED 27GR95QL, wyposażony w najlepszą technologię dostępną obecnie na rynku. Wyposażony jest w wyświetlacz OLED, który po raz pierwszy oferuje częstotliwość odświeżania 240 Hz i czas reakcji 0,03 ms. Dodatkowo jest to edycja specjalna, której design wzorowany jest na League of Legends (LoL).

Monitor ten został opracowany z myślą o graczach wyczynowych i charakteryzuje się wysoką częstotliwością odświeżania. Oferuje ogromną powierzchnię wyświetlania, z 27-calowym ekranem. I to nie wszystko, monitor ten obsługuje rozdzielczość 1440p, obsługuje HDR10 i pokrywa 98,5% gamy barw DCI-P3.

Korzystanie z monitora w LoL

Monitor ten wyposażony jest w interfejs użytkownika oparty na uniwersum LoL, z ikonami i obrazami gry w menu oraz w obudowie ekranu. Tył monitora, podobnie jak przód i podstawa, zawiera symbole i projekty z gry.

Wewnętrznie firma LG dostosowała menu w oparciu o grę Riot. Dlatego różne menu i opcje są opatrzone logo LoL, a także wykorzystują czcionki i obramowania z samej gry, tworząc całkowicie wciągający efekt.

Firma LG nie ujawniła żadnych innych informacji, np. jaki wariant AMD FreeSync będzie obsługiwał AMD FreeSync lub czy będzie obsługiwał NVIDIA G-Sync. Nie wspomniano również o łączności, ważnym aspekcie każdego monitora przeznaczonego do gier wideo.

Cena tego monitora LG na podstawie LoL

Firma LG nie ujawniła jeszcze daty premiery tego monitora z limitowanej edycji, chociaż wiemy, że będzie można go kupić wyłącznie na stronie internetowej LG. Nie będzie można go kupić na całym świecie, gdyż dostępny będzie jedynie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Arabii Saudyjskiej i Korei Południowej. Zwracamy uwagę, że osoby, które kupią ten monitor, otrzymają trzy kody na wygląd mistrza LoL, bez dalszych informacji.

Jednak cena tego LG UltraGear OLED 2714GR95QL jest niewątpliwie czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Jako że jest to edycja limitowana oparta na LoL-u, z ekranem typu OLED i częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz, możemy spekulować, że będzie kosztować od 1000 do 1400 euro.

Źródło: www.gearrice.com