Lider LoL MMO, Ghostcrawler, opuszcza Riot Games


Producent wykonawczy i wiceprezes niezatytułowanej gry MMO League of Legends, Greg „Ghostcrawler” Street, odszedł z Riot Games.

Ghostcrawler jest wieloletnim weteranem Riot Games, który w 2013 roku został głównym projektantem rozgrywki w ogromnej grze MOBA League of Legends i czuwa nad jej astronomicznym rozwojem. Ghostcrawler jest uznawany za sprzyjający bardziej otwartemu i komunikatywnemu podejściu do relacji deweloperów z fanami.

Ale po dziewięciu latach pracy dla Riot Games, Ghostcrawler ogłosił na Twitterze, że odejdzie ze studia i swojej roli w MMO.

Ghostcrawler opuszcza Riot Games i LoL MMO

7 marca 2023 roku Ghostcrawler ogłosił na Twitterze, że odchodzi od Riot Games i swojej roli w niezatytułowanej grze MMO LoL.

Przeniósł się na stanowisko wiceprezesa ds. własności intelektualnej i rozrywki w Riot, gdzie miał zobaczyć resztę swojej kariery w studiu. W wątku na Twitterze ogłaszającym swoje odejście Ghostcrawler powiedział, że to mieszanka osobistych i zawodowych względów doprowadziła go do opuszczenia Riot.

Po stratach w życiu osobistym w 2022 roku weteran deweloper powiedział, że priorytetem jest dla niego bycie bliżej rodziny.

Sukces Ghostcrawlera jako twórcy zarówno League of Legends, jak i World of Warcraft był kluczowym elementem wiary wielu fanów w nadchodzącą grę MMO LoL. Chociaż może to niepokoić niektórych potencjalnych graczy, Ghostcrawler robił wszystko, co w jego mocy, aby pochwalić zespół MMO i wyrazić swoją pewność, że produkt jest tworzony przez członków jego zespołu, którzy pozostali w Riot.

Ghostcrawler wywarł niewątpliwy wpływ na portfolio League of Legends i Riot Games w swojej prawie dekadzie pracy w firmie, a wielu fanów będzie smutnych, widząc, jak opuszcza niezatytułowane MMO.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6407de4093c24bd2ac69cc97a32b774d&url=https%3A%2F%2Fwin.gg%2Fnews%2Flol-mmo-lead-ghostcrawler-leaves-riot-games%2F&c=12688155424846976709&mkt=fr-fr