Lider League of Legends MMO opuszcza Riot Games po dziewięciu latach


Liga Legend

Lider gry MMO League of Legends ogłosił, że odchodzi z studia Riot Games.

W ćwierkać opublikowany 7 marca, Greg Street potwierdził, że „zdecydował się ustąpić [his] rolę w Riot Games”, gdzie pełnił funkcję producenta wykonawczego projektu MMO.

Street powiedział dalej, że „połączenie względów osobistych i zawodowych doprowadziło mnie na tę ścieżkę”. Szereg problemów osobistych sprawiło, że Street powiedział, że chce „być bliżej mojej ocalałej rodziny”. Powiedział jednak również, że „po dziewięciu latach w Riot wydaje się, że nadszedł czas na coś nowego”.

„Od samego początku mówiłem, że zbudowanie MMO League of Legends godnego was wszystkich będzie długą podróżą. MMO jest w dobrych rękach i nadszedł właściwy czas, aby przekazać panowanie w następnej fazie”.

Street przejął tę rolę kilka lat temu, spędzając czas w Riot po karierze w Blizzardzie, a konkretnie w World of Warcraft. Jednak pomimo całego zamieszania wokół projektu, wyjaśnił również, że nie ma gwarancji, że gra kiedykolwiek wyjdzie, i że Riot może anulować projekt, jeśli nie spełni oczekiwań, wskazując, że nic nie jest pewne w tworzeniu gier.

W wiadomość po odejściu Street, współzałożyciel Marc Merrill potwierdził, że gra jest „nadal we wczesnej fazie rozwoju, ale obraliśmy kierunek, którym jesteśmy bardzo podekscytowani” i że „dotarcie tam będzie jeszcze BARDZO długą drogą”.

Poznaj eksperta od lore mapowanie gry MMO League of Legends na lata przed jej twórcami.

Źródło : https://www.yahoo.com/entertainment/league-legends-mmo-lead-leaves-231212401.html