League of Legends Worlds powraca do Europy z finałami w London O2; Chińskie Chengdu będzie gospodarzem MSI, podczas gdy Riot wprowadza zmiany w formatach e-sportu w 2024 r

LoL Esports: czego się spodziewać w sezonie 2024

Scena e-sportowa League of Legends (LoL) zapowiada się na dalszy rozwój w 2024 r. wraz ze zmianami ogłoszonymi przez dewelopera Riot Games, których celem jest podniesienie stawki rywalizacji. W zeszłym roku Riot wypróbował już nowe formaty, takie jak podwójna eliminacja, etap szwajcarski i więcej gier do trzech zwycięstw. W tym roku celem jest utworzenie silniejszego i płynniejszego połączenia między dwoma głównymi wydarzeniami międzynarodowymi: Mid-Season Invitational (MSI) i Mistrzostwami Świata LoL (Światy).

Oczekiwania na sezon 2024

W 2024 roku LoL udostępni Galerię Legend, aby uczcić 14-lecie e-sportu. Niezależni profesjonaliści od gier wybiorą godnych siebie graczy na podstawie ich mistrzostwa w grze, odporności i inspiracji, jaką wnieśli do społeczności LoL.

Regiony uczestniczące w Mistrzostwach również ulegną zmianie przydzielonych im miejsc, wraz z dostosowaniem liczby kwalifikatorów, ponieważ MSI otwiera drzwi do globalnej chwały.

Zmiany w miejscach przydzielonych regionom

W tym roku cztery główne regiony (LEC, LCS, LCK i LPL) otrzymają po trzy miejsca dla swoich najlepszych drużyn sezonu. Inne ligi i regiony również zostaną przydzielone miejsca na podstawie ich wyników.

MSI: podium dla światowej chwały

Zwycięskie zespoły MSI otrzymają dodatkowe miejsca na Mistrzostwach swojego regionu, co zaostrzy rywalizację i stworzy bezpośrednie połączenie pomiędzy MSI a Mistrzostwami.

Lokalizacje MSI i Mistrzostw 2024

Targi MSI 2024 odbędą się w Chengdu w Chinach w dniach 1–19 maja i po raz pierwszy w tym tętniącym życiem mieście odbędzie się globalne wydarzenie e-sportowe. Tymczasem Mistrzostwa Świata 2024 powrócą do Europy z etapami w Berlinie, Paryżu i wreszcie z wielkim finałem w O2 Arena w Londynie.

Sezon wkrótce się rozpocznie, a stawka jest wyższa niż kiedykolwiek. Więcej informacji można znaleźć na stronie lolesports.com.

Źródło: sg.news.yahoo.com