League of Legends Worlds: Czy „Złota Lewa Ręka” może pokonać „Fakera” w wielkim szlemie?

Świat gier wideo pogrążony jest w chaosie. W najbliższy weekend odbędzie się wydarzenie, którego nie można przegapić: półfinał Mistrzostw Świata League of Legends (LoL Worlds). Młody pełen nadziei Zhuo Ding, lepiej znany pod pseudonimem „Knight”, przygotowuje się do starcia ze swoim idolem, Lee Sang-hyeokiem, nazywanym „Fakerem”.

Wyzwanie jest trudne dla „Knighta”, który należy do zespołu JDG Intel Esports Club (JDG), rywalizując z drużyną T1, na czele której stoi Faker. Na Knighta ciąży presja, ponieważ jest pierwszym chińskim graczem środkowej linii, który znalazł się na tej pozycji na tak konkurencyjnym poziomie.

Zadanie nie będzie łatwe. „Faker” nie boi się występować, przechwalać się, że jest lepszym zawodnikiem i ostrzegać swoich przeciwników: „Jeśli chcesz być najlepszy, najpierw będziesz musiał mnie pokonać”. Dlatego też sytuacja, w której ci dwaj wspaniali gracze stają naprzeciw siebie podczas Mistrzostw Świata League of Legends, jest pod wyraźnym napięciem.

Stawka jest jeszcze wyższa dla JDG, ponieważ jeśli wygrają, dokonają historycznego wyczynu, zdobywając cztery główne tytuły sezonu, pierwsze w historii LoL Worlds. Gdy sezon zbliża się do półfinału, wszyscy wstrzymują oddech , zastanawiając się, czy „Knightowi” uda się przełamać zwycięską passę „Fakera” i zapisać nową kartę w historii gier wideo.

Do zobaczenia w ten weekend, aby dowiedzieć się, czy oczekiwania zostaną spełnione: zemsta „Fakera” czy powstanie „Knighta”. Mecz zapowiada się na niezapomniany, a elektryzująca atmosfera na stadionie w Busan osiąga swój szczyt. Nie przegap tego epickiego wydarzenia pomiędzy dwoma gigantami świata e-sportu!

Źródło: theathletic.com