League of Legends Worlds 2022: Format, harmonogram, wszystkie drużyny zakwalifikowane


Mistrzostwa Świata League of Legends zbliżają się do nas przez kolejny rok — Worlds 2022 odbędą się w Ameryce Północnej, podczas gdy 24 najlepsze drużyny świata będą walczyć o upragniony Puchar Przywoływacza. Oto, co musisz wiedzieć.

 • Grupy Mistrzostw 2022 wylosowane jako eliminacje regionalne kończą się
 • LE C przyznał czwarte ziarno po raz drugi w historii Mistrzostw Świata
 • Półfinały przeniosły się z Toronto do Atlanty z powodu problemów wizowych

Mistrzostwa to największe pojedyncze wydarzenie w kalendarzu League of Legends — a w tym roku znów rusza w trasę. Każdy etap turnieju odbędzie się w innym mieście.

Będą to również pierwsze Mistrzostwa Świata, które będą miały pełną publiczność osobiście na każdym etapie rozgrywek od czasu trasy po Europie 2019.

Wiele znajomych twarzy będzie próbowało podnieść najbardziej pożądane trofeum League of Legends, Puchar Przywoływacza, który został odnowiony w 2022 roku. po ominięciu MSI 2022, podczas gdy Cloud9 oszołomił Amerykę Północną, stając się najlepszą nadzieją LCS.

Colin Young-Wolff dla Riot Games

RNG, który zdalnie wygrał MSI 2022, awansował do kwalifikacji na Mistrzostwa Świata.

Aby uzyskać wszystko, co musisz wiedzieć o League of Legends Worlds 2022, znajdziesz tutaj wszystkie szczegóły dotyczące formatu, harmonogramu i wyników, drużyn i nie tylko.

Zawartość

League of Legends Worlds 2022: Strumienie

League of Legends Worlds 2022 będzie transmitowane na żywo na kanale Riot Games na Twitchu, który dla Twojej wygody umieściliśmy poniżej.

Przegapiłeś grę? Oglądaj VODy na oficjalnym kanale LoL Esports na YouTube.

Format League of Legends Worlds 2022: harmonogram i lokalizacja

Mistrzostwa przybędą do Ameryki Północnej w 2022 roku, po raz pierwszy od 2016 roku. Turniej odbędzie się w czterech głównych miastach NA — a fani będą obecni na każdym kroku po tym, jak Riot zdołał z powodzeniem przeprowadzić MSI 2022 z pełna widownia stadionowa.

Półfinały, które pierwotnie miały odbyć się w Toronto, zostały przeniesione do Atlanty ze względu na ciągłe obawy dotyczące możliwości uzyskania wiz dla graczy.

21 lipca Riot opublikował ostateczne daty każdego etapu turnieju, które będą przebiegać w następujący sposób:

 • Rozgrywki: 29 września – 4 października
  • Stadion Arena Esports w Artz Pedregal – Meksyk, Meksyk
 • Grupy: 7-10 października/październik 13-16
  • Teatr Hulu w Madison Square Garden – Nowy Jork
 • Ćwierćfinały: 20-23 października
  • Teatr Hulu w Madison Square Garden – Nowy Jork
 • Półfinały: 29-30 października
  • State Farm Arena – Atlanta, Georgia
 • Finały: 5 listopada
  • Chase Center – San Francisco, Kalifornia

League of Legends Worlds 2022: Klasyfikacja grupowa

Etap wstępny

grupa A

Grupa B

Główne wydarzenie

grupa A

Grupa B

Grupa C

Grupa D

LoL Worlds 2022: Wszystkie zakwalifikowane drużyny

Gry o zamieszkach

Obecni mistrzowie świata EDward Gaming będą mieli szansę obronić swoją koronę.

24 drużyny z 11 regionów na całym świecie będą walczyć na Mistrzostwach 2022. Ponieważ LCL nie może wysłać reprezentanta na turniej w tym roku, ich ziarno zostało przekazane LEC — co czyni go jedynym dużym regionem, który ma dwóch reprezentantów w tym roku. etap wstępny.

12 najlepszych drużyn zakwalifikowanych w turnieju przejdzie od razu do fazy grupowej. Pozostałych 12 będzie walczyć w fazie wstępnej o szansę zdobycia jednego z czterech pozostałych dostępnych miejsc w fazie grupowej.

Pełną listę drużyn, które zakwalifikowały się do League of Legends Worlds 2022, znajdziecie poniżej.Źródło : https://www.dexerto.com/league-of-legends/lol-worlds-2022-format-schedule-results-teams-1879889/