League of Legends World 2022 Lista poziomów fazy grupowej


Faza grupowa Mistrzostw 2022 wreszcie się pojawiła i zapowiada się jako jeden z najbardziej konkurencyjnych do tej pory etapów Mistrzostw. Każda grupa ma wiele drużyn, które mogą skutecznie rywalizować o pozycję w fazie pucharowej, a zatem pomyślałem, że dobrze byłoby sporządzić listę poziomów dla oczekiwań co do tego, co każda drużyna powinna robić na Mistrzostwach.

Poziom 1 – faworyci do wygrywania światów

Te drużyny są najlepszymi z najlepszych i powinny być postrzegane jako zdecydowani faworyci do wygrania swojej grupy i awansu na Mistrzostwa Świata.

Gen.G

Po tym, jak T1 zakończył niepokonany podział i został uznany za najbardziej dominującą drużynę w LCK, Gen.G powiedział do diabła z tym i wyszedł, aby absolutnie zmiażdżyć całą Koreę. W końcu przegrali tylko sześć meczów zarówno w sezonie zasadniczym, jak i w play-offach o dwa mniej niż T1 w historycznym wiosennym splicie. Pojedyncza seria przegrana z T1 to jedyna skaza na prawie idealnym podziale. Z Peanutem pokazującym powrót do formy i potężnymi prowadzeniem Chovy’ego i Rulera, ta drużyna wyglądała na niepowstrzymaną przez całe lato, z bardzo niewielkimi oznakami spowolnienia, aby Mistrzostwa były moimi faworytami do wygrania całości.

Gry JD

W Chinach dwa zespoły naprawdę wyróżniały się nad resztą stawki i pokazały, jak zacięty jest wyścig o pierwsze miejsce w LPL. Drużyną, która zwyciężyła, byłby nikt inny jak JDG. Ta drużyna ma najsilniejszą górną połowę mapy na świecie, a Kanavi jest jednym z najlepszych dżunglerów na świecie, a 369 jest moim zdaniem najlepszym górnym na świecie. Nie mają takich samych warunków zwycięstwa, jak inne najlepsze drużyny, którym brakuje gwiazdy w ADC, nadrabiają to znacznie ulepszonym graczem pomocniczym w Missing. Ta drużyna ma niesamowity talent, który absolutnie może przejąć grę i przynieść Chinom kolejny tytuł mistrza świata.

SZANGHAJ, CHINY – 16 października: Dzień 2 ćwierćfinałów Mistrzostw League of Legends 2020 16 października 2020 r. w Szanghaju w Chinach. (Zdjęcie: David Lee/Riot Games)

Najlepsze e-sporty

Chociaż TES nie wygrało LPL latem, nie mogło być bliżej, ponieważ gra trwała wszystkie pięć gier, a JDG ostatecznie je pokonało. Mając to na uwadze, TES może być bardziej ogólnym zespołem talentów. Tian był najlepszym żonglerem na świecie, wygrywając MVP LPL w letnim splicie i prowadząc Top do rekordu 14-2. Jackeylove było kolejnym miejscem All-Pro dla ADC, podczas gdy Knight, ich środkowy zawodnik, a Mark, ich wsparcie, wygrali odpowiednio 2. i 3. drużynę. Tej drużynie nie brakuje talentów, które mogą przejąć grę w dowolnym momencie i zdecydowanie powinny być postrzegane na tym samym poziomie, co JDG i Gen.G jako faworyci do wygrania całości.

Poziom 2 – powinien doprowadzić do nokautu z szansą na tytuł

Te zespoły są silne i powinny wyjść ze swoich grup, a jeśli osiągną swój maksymalny potencjał, mogą mieć szansę na zwycięskie światy, ale nie są faworyzowane przez żadną z wymienionych powyżej drużyn.

T1

Mieli być najlepszą drużyną, jaką kiedykolwiek zebrali po swoim historycznym wiosennym splicie. Załamali się w MSI, a potem potknęli się latem. Ta drużyna jest nadal jedną z najbardziej utalentowanych drużyn na świecie, z graczami od góry do dołu, którzy na najwyższym poziomie są najlepsi na świecie. Problem w tym, że tak nie grali. Gumayusi wyglądał jak skorupa jego wiosennego ja, a Keria stara się zebrać kawałki, które Guma zostawia za sobą. Biorąc to pod uwagę, Zeus wyglądał jak jeden z najlepszych graczy na świecie i jeśli ta drużyna wykona swoje umiejętności, może wygrać kolejne mistrzostwo. Nawet jeśli mają problemy, powinni być w stanie wygrać swoją grupę lub przynajmniej awansować do fazy pucharowej.

BUSAN, KOREA POŁUDNIOWA – 10 MAJA: Lee „Faker” Sang-hyeok z T1 pokazuje kciuki na etapie grupowym League of Legends – Mid-Season Invitational 10 maja 2022 r. w Busan w Korei Południowej. (Zdjęcie: Colin Young-Wolff/Riot Games)

Edward Gaming

Obecni Mistrzowie Świata mieli znacznie trudniejszy rok 2022, zajmując 7 miejsce wiosną i 5 latem. Ten skład jest nadal niesamowicie utalentowany i dobrze sobie radzi, wygrywając trzy najlepsze piątki w play-offach LPL, w tym silne zwycięstwo nad RNG. Ich jedyną porażką w playoffach LPL była TES, której nie ma się czego wstydzić. Viper nadal jest jednym z elitarnych ADC na świecie, a Scout nadal ugruntowuje się jako jeden z najlepszych Midlandczyków w historii LPL. Ta drużyna może rywalizować i będzie rywalizować o tytuł mistrza świata, nawet jeśli będzie to wymagało od nich ogromnego wzrostu występów.

Poziom 3 Konkurencyjny w grupach bez gwarancji

Te zespoły są dobre i powinny być konkurencyjne w przejściu do następnego etapu, ale nic nie jest dla nich pewne.

C9

Moim zdaniem C9 to najbardziej pechowa drużyna na Mistrzostwach. Przybyli jako nasienie numer jeden z Ameryki Północnej, a jednak mają najtrudniejszą grupę do wydostania się. Widzę, że C9 jest na tym samym poziomie, co najgorsze drużyny z LCK i LPL i chciałbym, aby awansowali w każdej innej grupie. Berserker wygląda jak najlepiej działający ADC, jakiego NA kiedykolwiek wysłał i jest na tym samym poziomie, co gracze LCK i LPL. Mają talent, ale muszą naprawdę wzrosnąć, aby zająć miejsce z EDG lub T1.

Damwon Gaming Kia

Damwon powinien wyjść z grup opartych wyłącznie na niesamowitym talencie, jaki ma ten zespół. Byli mniej niż spektakularni przez cały rok, z rozczarowującymi wynikami w obu splitach. Czytali gwiazdę top laner Nuguri, ale mieli gorsze wyniki w ciągu roku. Dobry występ w regionalnych kwalifikacjach sprawił, że dotarli do tego miejsca, ale niewiele dało mi pewność, że mogą zrobić znacznie więcej niż wydostać się ze swojej grupy.

RNG

Byłoby bardzo zdziwione, gdyby RNG nie wyszło z grup i nie miało najłatwiejszej możliwej grupy. Chociaż Gen.G jest zdecydowanie najlepszą drużyną, pozostałe dwie drużyny nie powinny stwarzać żadnych problemów w RNG, bez względu na to, jak bardzo wyglądają słabiej niż podczas MSI. Nie należy tego zapominać, że nie dominowali w rundach rundowych ani w trakcie sezonu i nie widzę, żeby robili coś więcej niż przejście do fazy pucharowej. Biorąc to pod uwagę, mają talent, aby pójść dalej i ponownie zaskoczyć świat.

DRX

Mogę powiedzieć, że byłem zszokowany, że pokonali RNG, ponieważ jeśli obejrzałeś jakiekolwiek LCK, DRX był bałaganem w zespole przez cały letni split. Wzmocnili swoją grę od końca play-offów z dobrym występem w kwalifikacjach, a rundy wstępne sprawiają, że jestem bardziej pewny, że wyjdą z grup. Ta drużyna wciąż ma wiele słabości, zaczynając od swojego dżunglera Pyosika, który był jednym z najgorszych dżunglerów w LCK, ale jak dotąd wyglądał lepiej. Nie mają tak wielkiego talentu jak inne drużyny w tej grupie, a tylko Deft jest graczem, który kiedykolwiek był naprawdę gwiazdą z błyskami Zekena. Nadal mogą wydostać się z grup, ale tak naprawdę nie są przewidziani do robienia znacznie więcej.

Łobuz

Rogue to ostatnia drużyna, którą umieściłbym w tej grupie. Pokazali, że potrafią stanąć na wysokości zadania w swoich ogromnych występach w playoffach LEC. Mają super mocną kupioną linię i górną linię i mają dobrą szansę na pokonanie DRX. Mają dobrą drużynę i słabszą grupę, która może doprowadzić do ich występu w fazie pucharowej. Comp grający na tym samym poziomie co w play-offach uczyni z nich prawdziwego rywala w swojej grupie.

G2

Ta drużyna ma oczywiście talent, jakim jest G2, ale przez cały rok wykazali się dużą walką. Luki i Jankos są ogromne w LEC, ale kiepski występ w finale stawia ich w znacznie trudniejszej grupie. Mogą pokonać Damwona, ale naprawdę może to być luka w talentach, od góry do dołu, ponieważ najsilniejsi gracze w pojedynku Damwona dobrze radzą sobie z najsilniejszymi graczami G2. Biorąc to pod uwagę, mogą to zrobić i robili to w przeszłości, więc nieumieszczanie ich na tym poziomie jest przestępstwem.

BUSAN, KOREA POŁUDNIOWA – 11 MAJA: Rasmus „caPs” Borregaard Winther z G2 Esports bierze udział w League of Legends – Mid-Season Invitational Groups Stage 11 maja 2022 r. w Busan w Korei Południowej. (Zdjęcie: Colin Young-Wolff/Riot Games)

Poziom 4- Mogą być w stanie zaskoczyć świat.

Te zespoły naprawdę nie stanowią większego zagrożenia, ale potrafią zaskoczyć wszystkich i wydostać się z grup.

Fnatic

Wyglądali całkiem nieźle w rozgrywkach, ale byli tam nie bez powodu. Ten zespół nie okazał się niezwykle imponującą siłą i znajduje się w grupie śmierci. To by było cudem, ale zawsze jest szansa, że ​​zagrają perfekcyjnie i zaskoczą świat, aby wyjść z grup.

Geniusze zła

Myślę, że EG ma duże szanse Popoffa, nawet większe niż Fnatic, by zaskoczyć świat. Jojopyun jest naprawdę dobry i pokazali, że wszyscy mogą pojawić się w największych momentach. Chociaż myślę, że brak Danny’ego będzie szkodliwy, naprawdę mogą zaszokować świat i znaleźć wyjście z grup.

BUSAN, KOREA POŁUDNIOWA – 22 MAJA: Joseph Joon „jojopyun” Pyun of Evil Geniuses bierze udział w League of Legends – Mid-Season Invitational Rumble Stage 22 maja 2022 r. w Busan w Korei Południowej. (Zdjęcie: YYong Woo „Kenzi” Kim/Riot Games)

Poziom 5- Mam na myśli, że stworzyli światy

100 złodziei

Są drugim ziarnem na światach, ale nie widzę, żeby wyrządzali na nich duże szkody. Wszystko, co 100 złodziei robi dobrze, to coś, co wschodnie drużyny będą w stanie rozerwać. Nie są szczególnie silni na żadnym pasie, a moje oczekiwania wobec nich są niewiarygodnie niskie.

Symbole wieloznaczne

CTBC i Gambyte pochodzą z lig drugiego rzędu i naprawdę mogą być dzikimi kartami w tym wydarzeniu. Nie wiadomo, jak poradzą sobie z innymi głównymi regionami i chociaż oczekiwania są niskie, oba mogą być symbolami wieloznacznymi, które zrujnują szanse innej drużyny na awans.Źródło : https://blogoflegends.com/2022/10/20/worlds-2022-group-stage-tier-list/