League of Legends wkrótce nie będzie można używać na platformie Linux/Steam Deck ze względu na funkcję zapobiegającą oszustwom Vanguard

Riot Games ogłasza pojawienie się oprogramowania zapobiegającego oszustwom w League of Legends

Riot Games oficjalnie ogłosiło, że ich system przeciwdziałający oszustwom na poziomie jądra Vanguard pojawi się w League of Legends, uniemożliwiając korzystanie z gry w systemie Linux. Tę samą technologię zastosowano już w grze VALORANT, która z tego samego powodu nie nadaje się do użytku w systemie Linux.

Niekompatybilność z Linuksem

Wiadomość została potwierdzona w najnowszym filmie twórców, w którym wspomniano, że stanie się to pod koniec lutego lub na początku marca. Niestety oznacza to, że gracze korzystający z Linuksa nie będą już mogli uzyskać dostępu do gry.Choć niektórzy członkowie zespołu dyskutowali o możliwości wsparcia Linuksa, inni szybko odrzucili tę opcję, tłumacząc, że stwarzałaby ona problemy bezpieczeństwa.

Alternatywy dla graczy na Linuksie

Reakcja graczy na Linuksie na to ogłoszenie była mieszana. Niektórzy rozważają przejście na Dota 2 firmy Valve, która natywnie obsługuje Linuksa, inni zaś mają nadzieję, że Riot Games znajdzie rozwiązanie, które umożliwi dostęp do League of Legends na tej platformie.

Oczywiste jest, że ta decyzja będzie miała wpływ na wielu lojalnych graczy League of Legends, zwłaszcza tych korzystających z Linuksa. Jednak w tej chwili Riot Games wydaje się zdeterminowane wdrożyć tę nową technologię, która nie jest kompatybilna z Linuksem.

Źródło: www.bing.com